Inovatyvus žaidimas „50 istorijos pėdsakų Kauno rajone“

Interaktyvus žaidimas „50 Istorijos pėdsakų Kauno rajone“ - Kauno rajonui pažinti.

Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuoto Viešosios bibliotekos projekto „PAŽINK KAUNO RAJONĄ ŠIUOLAIKIŠKAI“ (2020 m.) dėka, bendradarbiaujant su Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centru (partneris), sukurta efektyvi priemonė – interaktyvus žaidimas „50 ISTORIJOS PĖDSAKŲ KAUNO RAJONE“ Kauno rajonui pažinti.

Žaidimas su nuotaikingu informaciniu tekstu, muzika, animacija, stilizuotomis nuotraukomis, garsiniais pasakojimais, informacija apie individualius žaidėjo pasiekimus (taškai, „medaliai“) – pritrauks vartotoją sužaisti, motyvuos surinkti kuo daugiau taškų ir laimėti, suteiks galimybę pasitikrinti savo gebėjimus, žinias, skatins domėtis Kauno rajono kultūrine-istorine aplinka.

Žaidimą sudaro trys skyriai (lygiai). Skyriuose patalpinta informacija apie 50 objektų. Prie kiekvieno objekto yra trumpas aprašymas (objekto pristatymas), nuotraukos ir klausimas žaidėjui. Iš viso 50 klausimų. Prie klausimo pateikti 4 atsakymai, iš kurių reikia pasirinkti teisingą. Atsakius teisingai/neteisingai – keliaujame toliau. Praėjus pirmą lygį (skyrių), iš karto pereiname prie antro, perėjus antrą – prie trečio. Už teisingai atsakytus klausimus žaidėjui kaupiasi taškai. Atsakius teisingai į klausimą pirmame lygyje, žaidėjas gauna 5 taškus, antrame lygyje – 10 taškų, trečiame lygyje – 15 taškų. Žaidimo metu žaidėjas taip pat gali gauti apdovanojimą – „medalį“. Iš viso 3 „medalius“: už teisingai atsakytus 3 klausimus – „bronzos medalį“, už 21 – „sidabro medalį“, už 46 – „aukso medalį“.

Žaidimo pabaigoje, pateikiami statistiniai duomenys. Žaidėjas gali pamatyti, kiek iš viso surinko taškų, kiek gavo „medalių“. Taip pat pateikiama klausimų istorija. Istorijoje galima peržiūrėti į kuriuos klausimus atsakė teisingai, į kuriuos – neatsakė.

Pabaigus žaidimą galima ištrinti visą istoriją ir keliauti iš naujo.
Žaidimas pateiktas viena iš populiaresnių šiuolaikinių formų internete – tinklaraščiu (blog).

Žaidimo metu žaidėją lydintis stilizuotas, kalbantis personažas – užsienyje (Didžioji Britanija) gyvenanti trečiosios kartos lietuvė Rūta Sakalas. Ji yra ne tik fotografė, keliautoja, bet ir tinklaraštininkė. Atvažiavusi į Lietuvą, ji keliauja savo prosenelės, gimusios Kauno rajone, takais. Kelionės tikslas – aplankyti prosenelės dienoraščiuose paminėtus ar prosenelės piešiniuose atvaizduotus objektus. Savo įspūdžius Rūta fiksuoja tinklaraštyje (blog): pasakoja apie lankomas vietas, sutiktus naujus draugus, atrastas senas istorijas, kelia objektų, kuriuos prieš pusę amžiaus piešė jos prosenelė, dabartines nuotraukas.

Žaidėjas, skaitydamas šias istorijas ir atsakydamas į klausimus, keliauja žaidimo lygiais. Nauja, šiuolaikiška, interaktyvia ir vizualia forma pateikta medžiaga žaidėjui suteikia galimybę neįprastai, įdomiai, lengvai ir efektyviai įsisavinti pateiktą informaciją, skirtą Kauno rajono kultūros ir istorijos pažinimui.

Žaidimo pristatymas, spauskite čia.

Žaidimą galite atsisiųsti čia.
Failo parsiuntimas automatinis. Parsiuntus žaidimą, suteikite telefono ar plašetinio kompiuterio naršyklei leidimą įdiegti failą. Rekomenduojama įdiegus programėlę, perkrauti įrenginį.