Waris Dirie, Cathleen Miller „Dykumų gėlė“

Vytauto Didžiojo universitete sociologiją studijuojanti ir Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje dažnai besilankanti Ieva ilgai nemąsto, kai pasiteirauju, kuri iš šiemet skaitytų knygų jai paliko didžiausią įspūdį. Nieko nelaukusios čiumpame iš bibliotekos lentynos Waris Dirie ir Cathleen Miller knygą „Dykumų gėlė“, nusifotografuojame ir publikuojame kitiems skaitytojams rekomendaciją: nebijokite būti sukrėsti, nebijokite būti nuliūdinti ar apstulbinti mums visiškai svetimų kultūrų, papročių ir sunkiai įsivaizduojamų įvykių. Plėsdami savo suvokimo horizontą, tampame tolerantiškesni ir toliaregiškesni. „Drąsių Jums skaitinių 2024-aisiais!“ – linki Ieva ir dalijasi mintimis apie knygą.

***

Waris Dirie savo autobiografijoje pasakoja apie vaikystę Somalio dykumoje, jos pritrenkiančius kraštovaizdžius. Knygoje vaizduojama pasakotojos šeima ir kultūrinių normų žiaurumas. Tokiems dalykams abejingų nelieka. Skaitytojas tampa nuostabios W. Dirie istorijos liudininku: lydi ją kelionėje dykuma, stebi jos sunkų prisitaikymą prie modernių miestų kultūros – išbandymus megapoliuose Londone ir Niujorke. Nuėjusi sunkų kelią, W. Dirie tapo garsiu modeliu ir Jungtinių Tautų ambasadore. Ji skatina neignoruoti šokiruojančių tradicijų, tokių kaip moterų lytinių organų žalojimas, nes su tuo susiduria daugelis moterų visame pasaulyje. Nors ši knyga gali šokiruoti, tai įkvepianti istorija apie moters kelionę į laisvę. Su pasakojimo heroje, manau, gali susitapatinti kiekviena moteris! Tiesa, kalbama apie sudėtingus dalykus ir sukrečiančius išgyvenimus, bet man būtent ši knyga labiausiai patiko.

***

Ačiū Ievai už rekomendaciją! O kokie Jūsų įsimintiniausi 2023-iųjų metų skaitiniai?

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t