Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“

Ar jau spėjote užsiregistruoti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“? Pastebėjome, kad neretam skaitytojui rūpesčių kelia, kaip išsirinkti knygas pagal skaitymo užduotis. Ir skubame Jums į pagalbą! Virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ sykį jau apsilankiusi Kulautuvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Živilė Žukauskienė sugrįžta, kad rekomenduotų knygų penketuką paaugliams, dalyvaujantiems skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“.

KNYGA, KURIOS PAVADINIME YRA VIETOVARDIS
Ilonos Ežerinytės „Dabar Marselis“ – nuotaikingas, humoro nestokojantis pasakojimas, atskleidžiantis jauno žmogaus požiūrį į gyvenimą, kupinas jaunimui būdingų posakių ir juokelių, vaizdžiai ir įtikinamai parodantis paauglio bendravimą su tėvais, skirtingų kartų požiūrį į gyvenimo prasmę.

KNYGA, KURI BUVO EKRANIZUOTA
Alex Flinn „Pabaisa“ – puikiu paauglišku filmu tapusioje knygoje pabrėžiama, kiek daug jauno žmogaus gyvenime reiškia socialinė aplinka, pinigai ir gera išvaizda. Nors ir su lengvu fantastikos prieskoniu, „Pabaisa“ siūlo tikrą, nepagražintą gyvenimo perspektyvą.

FANTASTINĖ KNYGA
J. R. R. Tolkieno „Žiedų valdovas“ dažnai pelno geriausio visų laikų fantastikos žanro kūrinio titulą. Tai nuostabiai galingos vaizduotės sukurtas literatūrinis pasaulis, išskirtinai įtaigūs veikėjai, dramatiška gėrio ir blogio kova. Visa, ko galima norėti iš geros fantastinės knygos, čia patiekiama nekukliomis porcijomis.

NEGROŽINĖ KNYGA
Juozo Brazausko „Vaikams apie Lietuvos valdovus“ – puikus pažintinis gidas kiekvienam jaunam Lietuvos piliečiui. Savo šalies istoriją išmananti jaunuomenė – tai tautiškai sąmoningos ir patriotiškos tautos garantas.

KNYGA APIE LAISVĘ
Rimanto Šavelio „Tadas Blinda“ – vargu ar koks nors kitas literatūros kūrinys gali geriau atskleisti laisvės temą negu ši knyga. Meilė savo kraštui, savo artimui, savo tautai, pasipriešinimas valdžiai, baudžiavai, idealų siekimas ir laisvės troškimas paminant baimę ir priespaudą – puikus tekstas, teisingai sudėliojantis gyvenimiškus akcentus.