Rūta Šepetys „Turiu tave išduoti“

Virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ šią savaitę knygą rekomenduoja Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinio – Zapyškio bibliotekos – lankytoja Junigeda. Ji pasakoja apie įspūdžius perskaičius Rūtos Šepečio knygą „Turiu tave išduoti“.

***

Rumunijoje septyniolikmetis Kristianas svajoja tapti filosofu ir poetu, tačiau N. Čaušesku diktatūra, bujojantis melas, ribojančios taisyklės ir jėga neleidžia atitrūkti nuo pilkosios ir piktosios kasdienybės. Tiek jo svajonėms, tiek tautos lūkesčiams nelemta pildytis... Tauta įbauginta, nesuprantanti, kas dora, o kas ne, kas priešas, o kas draugas. Nors ir verbuojamas saugumo struktūrų, jaunasis Floresku netampa jų pasiuntinuku bei išdaviku, nepraranda orumo, nepasiduoda menkinimams, priekabėms, išlaiko tautinį identitetą. Nepaisydama visų iššūkių ir priespaudos, Rumunijos tauta pakilo iš pelenų. Skaitydama šią istoriją, radau daug sąsajų su Lietuvos įvykiais. Beje, knygą perskaičiau rekordiškai greitai, nes istorija ir personažų išgyvenimai labai įtraukė. Skaitykite, ieškokite.

***

Ačiū Junigedai už rekomendaciją!

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t