Roxane Dhand „Perlų žvejo žmona“

Virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ šią savaitę lankosi Čekiškės laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė Kristina ir rekomenduoja istorinį romaną „Perlų žvejo žmona“. Įdomu paminėti, kad tai debiutinė Roxane’os Dhand, dirbančios viešųjų ryšių srityje, knyga apie tikrus, bet menkai žinomus įvykius iš XX a. pradžios Australijos istorijos.

***

Roxane’os Dhand knyga „Perlų žvejo žmona“ paremta tikra 1912 metų Baltojo eksperimento istorija Australijoje. Tai pasakojimas apie Australijos apgyvendinimą ir vietinių genocidą. Tačiau, kaip teigia autorė, visi knygos veikėjai ir įvykiai yra išgalvoti. Rekomenduoju šią knygą todėl, kad tai nėra banali meilės istorija. Tai nuostabus pasakojimas apie perlus, pinigus ir rasizmą. Knygoje daug nenuspėjamų siužeto vingių, gausu veikėjų, visi susipynę ir persipynę, bet intrigų irgi netrūksta. Pagrindiniai personažai – devyniolikmetė Meisė Porter ir geriausias Karališkojo jūrų laivyno naras Viljamas Kuperis, Australijos valdžios paliepimu keliaujantis keisti iki šiol galiojusių perlų žvejybos tradicijų. Jei pasiilgote įtraukiančio istorinio romano, ši knyga – kaip tik Jums.

***

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t

Daugiau rekomendacijų rasite paspaudę grotažymę:
#neskaitei
arba apsilankę bibliotekos svetainėje: