Mažvydas Jastramskis „Mums reikia vado?“

Biblioteka tęsia tradiciją: virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ rekomenduojame knygas Jums, mielieji bibliotekos lankytojai. Dalydamiesi skaitymo atradimais lyg savitais literatūriniais žemėlapiais, galime padėti vienas kitam patirti nuostabiausią kelionę knygų puslapiais.

Šią savaitę knygą Jums rekomenduoja Kristina Maziliauskaitė, Raudondvario biblioteka

Mažvydas Jastramskis „Mums reikia vado?“

Politikos mokslų daktaras Mažvydas Jastramskis, daugeliui pažįstamas iš politinių komentarų žiniasklaidoje, knygoje „Mums reikia vado?“ analizuoja prezidento instituciją. Pateikia šiek tiek teorijos ir istorijos, paaiškina skirtingas valstybių valdymo formas, prezidento galias.

Po teorinės dalies seka praktinė visų prezidentų analizė nuo pirmojo Lietuvos vadovo atkūrus Nepriklausomybę Vytauto Landsbergio iki dabartinio prezidento Gitano Nausėdos. Autorius kalba apie konstitucines galias, prezidento santykį su Seimu ir valdančiąja dauguma, asmenybės įtaką ir sudėtingą laviravimą tarp įvairių interesų. Bandoma atrasti priežastis, kodėl konkrečiam prezidentui sekėsi ir kodėl ne. Atsiribojama nuo asmeninės nuomonės, pateikiami faktai ir skaičiai, nors vietomis autoriaus nuomonę vis dėlto galima nujausti.

Knygos stilius – paprastas, aiškus, įtraukiantis, lengvai aiškinami sudėtingi dalykai. Rekomenduočiau knygą visiems, kurie nori daugiau sužinoti apie politikos vingrybes, suvokti, ką iš tiesų gali ir ko negali mūsų šalies prezidentas, taip pat vengiantiems „pasimauti“ ant populistinių pažadų.