Marina Abramovič „Eiti kiaurai sienas“

Šią savaitę virtualiame klube „[ne]skaitei“ knygą rekomenduoja Živilė, kuri dažnai pradžiugina skaitytojus prisistatydama kaip knygas ir savo darbą mylinti Kulautuvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė. Juk bet kokioje srityje smagu sutikti žmogų, gerai besijaučiantį savo rogėse. Tačiau Živilė neužsnūsta komforto zonoje ir nenuilsdama ieško naujų iššūkių. Smalsiems skaitytojams, kurie atviri naujoms patirtims, jos rekomenduojamas kūrinys turėtų tikrai patikti.

***

Kiekvienam žmogui būdingas savitas požiūris į kultūrą, literatūrą, meną, t. y. į gyvenimui daugiau spalvų ir skonių suteikiančius ingredientus. Neretai nuobodulį prablaškyti imamės ieškodami įkvėpimo savo aplinkoje: stebime smulkmenas, domimės neeiliniais reiškiniais, mokomės pažinti ir atrasti. Kad suteikčiau kasdienybei naują prieskonį, paėmiau į rankas Marinos Abramovič knygą „Eiti kiaurai sienas“. Nieko sau, pamaniau... Išskirtinė asmenybė, skambus pavadinimas, o leidinio formatas traukia dėmesį: skylė per visus puslapius... Interpretuok kaip nori.

Perskaičiusi kūrinį supratau tiek. Ši knyga – kaip galingas žemės drebėjimas. Ji išrauna galvoje išsikerojusią grožio sampratą, suskaldo susiformavusias vertybes, suteikia naują pradžią kitokiam kultūros suvokimui, atskleidžia žmogaus vidinių bei fizinių galimybių ribas.

Dar neskaitei? Jeigu nori naujos mąstysenos gūsio, net nedvejodama siūlau stabtelėti, užsimiršti ir nerti į šią knygą.

***

Ačiū Živilei už rekomendaciją!

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t