John Irving „Kol Tave rasiu“

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinio – Zapyškio bibliotekos – ištikima lankytoja Kristina skaito nuo mažumės. Meilė knygoms užkoduota genuose. Iš pradžių tėvai skaitė, kol Kristina mokėjo tik vartyti knygeles. Vėliau tėtis, namuose turėjęs didelę biblioteką, rūpinosi puoselėti dukters pradinukės skaitymo įpročius: nupirkdavo vaikišką knygelę ir padėdavo ant mokyklinio stalo. Iki šiandien Kristinai skaitymas teikia didelį malonumą. Kitiems knygų mylėtojams virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ Kristina rekomenduoja Johno Irvingo knygą „Kol Tave rasiu“.

***

Ieškojimas. Įtraukianti istorija. Pasakojama, kaip klostosi gyvenimas nuo vaikystės, kurią stipriai veikia aplinka ir supantys žmonės, iki tol, kol personažas tampa žymiu aktoriumi – Džeku Bernsu. Kaip berniukas auga su mama Alisa, dirbančia neįprastą darbą – tatuiruočių meistre, kaip vaikas mato atskirto socialinio sluoksnio žmones. Mama nuolat ieško prarasto vienintelio išsvajoto vyro. Ji myli, tačiau egoistiškai. Šios aplinkybės tarsi įsuka Džeką į santykių su moterimis voratinklį: ketvirtos klasės mergaitės, vėliau sporto klube sutikta ponia Mašado, taip pat ponia Oustler, anksti supažindinanti berniuką su seksualiniais potyriais. Skaitytojas stebi nesibaigiančias paieškas: tėvo, merginos, panašios į Emą, savęs... Tačiau po daugelio metų, išsikalbėdamas psichiatrei, romano veikėjas net nežino, kas esąs. Tai suvokęs, jis pagaliau nusprendžia sužinoti tiesą.
Beje, įdomu, kad knygos autorius Johnas Irvingas, parašęs romaną pirmuoju asmeniu ir įteikęs rankraštį leidyklai, po kurio laiko jį atsiėmė ir perrašė trečiuoju. Skaitykite, ieškokite.
***
Ačiū Kristinai už rekomendaciją!
Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t