Gary Chapman, Ross Campbell „Penkios vaikų meilės kalbos“

Šią savaitę virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ knygą Jums rekomenduoja Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialo – Liučiūnų bibliotekos – vyr. bibliotekininkė Greta. Smagu matyti, kad net atostogaudama už jūrų marių kolegė nepamiršta į lagaminą įsimesti vertingos knygos ir nepatingi pasidalyti įspūdžiais.

***

Knyga „Penkios vaikų meilės kalbos“, grindžiama autoritetingų psichologų Gary’io Chapmano ir Rosso Campbello patirtimi ir patarimais, tiesiog apgaubė mane šiluma ir supratimu. Ji buvo kaip gaivinantis lietus sausros išdegintai sielai. Tai ne tik knyga apie tėvystę, tai – lyg žingsnis į paslaptingą pasaulį, kuriame vaikai yra mūsų šviesa ir būtina atnaujinti ryšius su jais. Man buvo ypač įdomu, kaip autoriai akcentuoja svarbą atpažinti ir suprasti individualias vaikų meilės kalbas. Šie samprotavimai atvėrė man naujas galimybes. Pasakojama ne tik apie tai, kaip pasakyti „Aš tave myliu“, bet ir apie tai, kaip suvokti, kad kiekvienas vaikas yra unikalus ir reikalauja savitų būdų būti mylimas. Pasakojimas patraukia aiškiu, paprastu stiliumi, o svarbios mintys perteikiamos neįtikėtinai lengvai. Kiekvienas puslapis skatina rimtai susimąstyti apie savo požiūrį į vaikų auklėjimą, santykius su jais. Knygoje radau patarimų, galinčių pakeisti gyvenimą. Aš viliuosi, kad ji sugebės padėti kiekvienam, kas ieško, kaip kurti šilumos ir supratingumo kupinus santykius. Šis tekstas – lyg nepamainoma instrukcija, kaip gerinti ryšį su vaikais, kaip leisti jiems augti stipriems, laimingiems ir mylimiems.

***

Ačiū Gretai už rekomendaciją!

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t