Erich Maria Remarque „Trys draugai“

Ežerėlio bibliotekos pokalbių klubo „Knyga man brangiausia“ narė bei Kauno muzikinio teatro choristė Gitana rekomenduoja knygą virtualiam skaitytojų klubui „[ne]skaitei?“

***

Praeito amžiaus literatūros įtaka jaunam šio amžiaus žmogui... Mūsų gyvenamu laikmečiu labai paklausios materialinės vertybės. O pasekmės – liūdnos: nyksta dvasinės vertybės, tikrasis žmogiškosios prigimties grožis, gyvenimo prasmės suvokimas. Siūlyčiau perskaityti vokiečių rašytojo Ericho Marios Remarque’o kūrinį „Trys draugai“.

Knygoje vaizduojamas pokario laikotarpis. Rašytojas talentingai atskleidžia, kaip žmonės susiduria su karo pragaru, kaip jis sujaukia sielas. Pasibaigus karui tie, kuriems pavyko išgyventi visą siaubą, bando stotis ant kojų, pradėti gyvenimą iš naujo.

Prarastas tikėjimas. Ieškoma nors mažyčio saulės spindulėlio, kad suteiktų vilties, džiaugsmo. Kaip žavingai jie moka mėgautis tuo trumpalaikės laimės momentu! Juk ilgą laiką netektys buvo tapusios kasdienybe. Karta, karo lauke praradusi artimuosius, supranta, kas yra tikrosios vertybės – draugystė, artumas – ir suvokia gyvybės kainą bei gyvenimo trapumą.

***

Ačiū Gitanai už rekomendaciją!

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t