Knygos iššūkiui „Vasara su knyga“

Ne paslaptis, kad Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka net du kartus per mėnesį gauna dar spaustuvės dažais kvepiančių naujų knygų. Dalis jų skirta suaugusiesiems, o kita dalis, žinoma, vaikams. Kas geriau negu pačios bibliotekininkės žino, kad nūdienos mažąjį skaitytoją sudominti gali ne tik įdomus, pagavus tekstas, bet ir šiuolaikinei ekranų išlepintai akiai patrauklios, estetiškos iliustracijos. Liučiūnų bibliotekoje dirbanti Greta dėmesingai parinko knygeles savo vaikams, sumaniusiems dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Aštuonmetė Jorūnė skaitė pati, o jaunėlis Vytis (puspenktų metukų) dėmesingai klausėsi mamos garsinių skaitymų.
Greta džiaugiasi vaikų meile knygoms ir rekomenduoja jų šeimai labiausiai patikusius skaitinius kitiems mažiems bei drąsiems „Vasaros su knyga“ iššūkio dalyviams.

***

Knyga, kurios pavadinime yra vietovardis
Vokiečių rašytojo ir dailininko Janoscho knyga „Panama labai graži: visos Tigriuko ir Meškiuko istorijos vienoje knygoje“ – nuostabus pasakojimas apie tikrą, tyrą draugystę. Linksmos pasakos vaikams ir tėveliams byloja: kai turi draugų, nieko gali nebijoti. Meškiukas ir Tigriukas – puikūs draugai. Jie nieko nebijo, nes abu drauge yra labai stiprūs. Meškiukas stiprus kaip meška, o Tigriukas stiprus kaip tigras. Trobelėje prie upės labai jauku, bet Meškiukas ir Tigriukas vis ką nors susigalvoja ir drauge leidžiasi ieškoti nuotykių...

Knyga, kuri buvo ekranizuota
„Disney“ „101 dalmatinas“ – jautri, pamokanti, klasikinė knyga, skirta visai šeimai. Dalmatinas vardu Pongas ramiai gyveno su šeimininku kompozitoriumi Rodžeriu. Šiltą, jaukų pasakojimą perpina sumaišties, stebinančių nuotykių ir linksmų netikėtumų grandinė.

Fantastinė knyga
Davide’o Calì „Laimės prekeivis“ – prasmingas, neperkrautas turinys, meniškos ir subtilios iliustracijos, gili prasmė. Šiandien prekiaujama beveik viskuo. Tačiau ar galima įsigyti laimės? Turbūt ne kartą esate girdėję, kad laimės nenusipirksi. Vis dėlto vieną dieną atvyksta laimės prekeivis ir prie jo furgonėlio nusidriekia nemaža eilė. Vieni perka po kelias pakuotes, kiti bando derėtis. Treti neperka nieko, mat yra įsitikinę, kad laimės negalima parduoti ar nusipirkti. Ar tikrai?

Negrožinė knyga
Aurélie Chien Chow Chine „Mano jausmai“ – puiki priemonė pasikalbėti su vaiku apie emocijas, kaip jas suprasti ir kaip su jomis susidraugauti. Pagrindinį knygelės personažą Gastoną, mažą vienaragį, aplanko 8 emocijos. Jos būna įvairios: kartais – pyktis, kartais – liūdesys ar begalinė energija ir mažylis nebežino, kur dėtis. Kad užplūdę jausmai neapverstų visko aukštyn kojomis, Gastonas žino vieną svarbią paslaptį ir mielai ja dalijasi su skaitytojais.

Knyga apie laisvę
Almos Karosaitės „Lapės paso paieška“– nuotaikinga eiliuota pasakėlė vaikams apie gudrią lapę ir nelabai gudrų vilką. Lapė visaip apgaudinėja vilką, kad jis jai, rudauodegei, padėtų ieškoti paso, nes ji nori būti tikra pilietė, o paso vilkas vis neranda, nors ieško visur, kur tik lapė liepia, net keisčiausiose vietose. Smagiai skaitoma knyga. Kas geba, skaito patys ir labai greitai išmoksta mintinai.

***

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t

Daugiau rekomendacijų rasite paspaudę grotažymę:
#neskaitei
arba apsilankę bibliotekos svetainėje: