Vladimiro Volkovo paveikslai prabyla bibliotekos erdvėse

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, III aukšte (Konferencijų ir Parodų salėse) eksponuojama Vladimiro Volkovo tapybos darbų paroda „Pasaulis spalvų šviesoje“. Ryškiaspalvius ir kasdienybės vitališkumu žvilgančius sodrių potėpių darbus tikrai verta pamatyti!

Siūlome įsiskaityti į autoriaus Vladimiro Volkovo žodžius ir išgirsti jo kvietimą pasikalbėti vaizdų kalba:

„Vis ratais... Nuo pirmojo iki galutinio. Vis mokausi dalykų, kuriuos kažkada žinojau, bet laikui bėgant pamiršau. Pasirodo, kad nereikia stengtis ieškoti kelio, spalvų ratas pats įsuka, įtraukia į save, kai ateina laikas žengti pirmyn atgal, aukštyn žemyn, šviesyn tamsyn. Sunykstu ir atgimstu, tirštėju, žaižaruoju, vėstu, degu, žinau kryptį ir suvokiu, ko noriu ir ką turiu daryti. Nėra nei vieno troškimo, kuris neišsipildytų. Tėra akimirka, kada paliečiu drobę ranka ir teptuku. Nutapyti paveikslą reiškia perskaityti likimą: medžio, namo, akmens, gėlės ar upės, išgirsti, kaip jie auga, paleisti į laisvę. Ne visada žinau, kur drobei skauda, tas skausmas slapstosi tarp potėpių, nenori būti sučiuptas, neišsiduoda, kol vejiesi su teptuku ir pasiruošęs spalvomis pribaigti jį. Taip pasirodo paveikslas it uždangą nuplėšiantis smūgis.

Atidarau savo personalinę tapybos darbų parodą „Pasaulis spalvų šviesoje“ ir mane tai džiugina. Nežinau, kaip jausitės išvydę mano darbus, kas vyks kiekvienoje sieloje. Man nežinoma, ką jūs patirsite, ką man sakysite... Labai smalsu, ar mums visiems šiose paveikslų salėse mano ir jūsų tiesa liks nutylėta ar išsprūs į dienos šviesą. Paveikslai, visi kraštovaizdžiai ir natiurmortai, mane augina. Tai studijiniai ir pleneriniai darbai, tai mano, kaip tapytojo, paslėptas portretas. Gal Jums norėsis tik vieno obuolio, kitokio žiedo, palaužto medžio, šešėlio sienoje, o aš pridėjau jų daugiau, gal priėjau per arti, o gal nutolau. Veikiu gyvenimą tuo, kad esu. Palieku spręsti žiūrovui. Šita erdvė ilgokai Jūsų laukė. Pavadinsiu ją Dėkingumu.“

Parodų lankymas bibliotekoje nemokamas.

Paroda eksponuota iki 2023 m. sausio 16 d.