Tomo Lagūnavičiaus paroda „Vaizdas nesvarbu: svarbu, kokia kaina“

Vasario 9–kovo 29 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, III aukšte, Parodų salėje, eksponuojama tarpdisciplininio meno atstovo Tomo Lagūnavičiaus paroda „Vaizdas nesvarbu: svarbu, kokia kaina!“

„Paroda yra apie pasikeitusias tendencijas šiuolaikinio meno rinkoje. Todėl ir pasirinkau provokuojantį pavadinimą, – paaiškina autorius. – Esu baigęs Praktinės filosofijos magistrantūros studijas VDU. Viena iš mane dominančių sričių yra meno filosofija ir socialinė kritika.“

Postpost ciniško meno krypties autorius - tarpdisciplininio meno kūrėjas Tomas Lagūnavičius kelia klausimus, kurie šiuo metu tampa esminiai meno lauke:

„Dirbtinis intelektas sukuria vaizdų perprodukciją, perteklinę pasiūlą meno rinkoje, kur vaizdas, meninė estetika tampa nebesvarbūs, svarbiausiu objektu tampa kūrinio kaina. Todėl postpost ciniškas menas veržiasi į pirmąsias pozicijas. Tai menas, kuris ne tik dekonstruoja tai, kokią įtaką meno pasauliui padarė postmodernizmas, bet ir atskleidžia pagrindines šiuolaikinio meno savybes. Pirma savybė – vaizdo nesvarbumas. Čia net nekalbame apie meno kūrinį – ar jis gražus, ar negražus, svarbiausia – kiek tas menas kainuoja arba kiek jis pritraukia projektinių lėšų. Postpost ciniškas menas tai iškelia į išorę ir pagrindiniu jo objektu tampa ne turinys, o paveikslo matmenys, iš kokios medžiagos tai padaryta, autorinės teisės ir kt. Meno kūrinio kaina visiškai neturi jokio ryšio su tuo, koks tas paveikslas yra. Viskas priklauso nuo aplinkybių, nuo vietos, kur tas meno objektas yra demonstruojamas, nuo kuratoriaus, kuris kuruoja parodą, ir kitų veiksnių.“

Tomas Lagūnavičius iki šiol jau yra suorganizavęs netoli 40 asmeninių parodų, pastatęs daugiau nei 50 spektaklių, dalyvavęs net 56 tarptautinėse bienalėse-parodose, tokiose kaip XIII Florencijos bienalė Italijoje (2021), Žemės meno parodoje „Balansas“ Vilniaus universiteto botanikos sode (2021). Menininkas nuolat eksponuoja paveikslus įvairiose parodose skirtingose šalyse: „Tower Bridge“, „Boomer“ (Londonas) galerijoje (2023), San Paule „Artly Mix“ galerijoje (2023), „Artio Gallery“ (Toronto, Kanada) (2023), „Collect Art“ (CoA) galerijoje Tbilisi, Georgia (2023) ir kt.

„Stowmarket Pallet Bar“ (UK) šiuo metu vyksta asmeninė T. Lagūnavičiaus paroda. Joje pristatoma net 10 paveikslų tema „Raudonoji Apokalipsė“ (2023).

Tarpdisciplininio meno kūrėjas Tomas Lagūnavičius yra „Association for Vizual Arts“ (AVA), „International Network for Contemporary Performing Arts“ (IETM), „Association of Performing Arts Professionals“ (APAP), „International Association of Visual Artists“ (IAVA), „National Association for the Visual Arts“ (NAVA), „Stage Directors and Choreographers Society“ (SDC), „Association for Latin American Art“ (ALAA), „Visual Artists Association“ (VAA), „Visual Arts Network of South Africa“ (VANSA), „European Association for the Study of Theatre and Performance“ (EASTAP), „International Drama / Theatre and Education Association (IDEA)“ ir kitų asociacijų narys.

Tomas Lagūnavičius iki šiol jau yra suorganizavęs virš 37 asmeninių parodų, pastatęs virš 50 spektaklių, dalyvavęs net 56 tarptautinėse bienalėse – parodose, tokiose kaip XIII - oje