Ką gali kūrėjo rankos

Ką gali kūrėjo rankos

Rugsėjo 8–17 dienomis visoje Lietuvoje vyks Europos paveldo dienoms paminėti skirti renginiai. Šių metų tema – „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“. 
 
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka atsigręžė į kuriančią Kauno rajono bendruomenę ir surinko gausybę taikomojo meno darbų, atspindinčių senuosius amatus. Šie kūriniai padeda mums perprasti kultūros paveldo vertę ir išsaugoti jį ateities kartoms. Kiekvieną darbą yra palietusi kūrėjo vaizduotė ir įgudusios meistro rankos. 
 
Pirmoji parodos dalis yra skirta kūrybai, susijusiai su tradiciniais lietuvių amatais. Antroji parodos dalis atspindi bendruomenės pasaulėvaizdžio tęstinumą, bendrą Kauno rajono kūrėjų mikropasaulį, kuriame susijungia žmogaus kūrybiškumas, įkvėpimas, intuicija, smalsumas ir naujovių siekis su žinių, įgūdžių bei metodų perėmimu iš ankstesnių kartų.
 
Parodos atidarymas ir susitikimas su kuriančia Kauno rajono bendruomene – rugsėjo 18-ąją, 17.30 val., renginio „Tradicijas gaivinanti bendrystė“ metu. 

Visą spalio mėnesį paroda eksponuojama bibliotekos II aukšte, Suaugusiųjų abonemento patalpose.

Europos paveldo dienos (EPD) – tai kultūros paveldo pažinimo ir aktualizavimo projektas, kuriuo siekiama supažindinti visuomenę su kultūros paveldu. Bendroje Europos Tarybos ir Europos Komisijos programoje dalyvauja 48 šalys.