Vaikų gynimo diena bibliotekoje

Mokslo metų pabaigos nekantriai laukiantiems vaikams prasidėjęs birželis yra tarsi pažadas: jau tuoj – atostogos! Vakar, birželio 1-ąją, išties galėjome pasidžiaugti saulėta ir gaivia pirmąja vasaros diena, o drauge pakalbėti apie rimtesnio dėmesio reikalaujančius dalykus.

Tarptautinė vaikų gynimo diena, minima pirmąją vasaros dieną, rūpi visiems, kuriems svarbu auginti ir ugdyti pasichologiškai, emociškai, dvasiškai sveiką ir visavertę visuomenę. Ši diena skatina prisiminti, kad vaikai visko mokosi iš suaugusiųjų: jei vaikas gerbiamas, jis ir pats išmoksta gerbti; jei vaikas išklausomas, jis ir pats išmoksta išklausyti; jei vaikas mylimas, jis ir pats išmoksta mylėti; jei vaiku dėmesingai rūpinamasi, jis ir pats išmoksta savo dėmesiu apgaubti artimuosius... Šį sąrašą galima būtų ilgai tęsti. Siekdami su pačiais vaikais aptarti jų teisę į saugią, mylinčią, pagarbią ir prieraišią aplinką, pasikvietėme į pagalbą grožinę literatūrą.

Pasitelkę Hario Poterio istoriją, su Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos ketvirtokais (ir mokytoja Dovile) diskutavome apie sunkios vaikystės, skaudžių išgyvenimų naštą, taip pat pasidžiaugėme, kad Harį Poterį išgelbėjo paslaptingas ir galingas magijos pasaulis, o paskui nusprendėme ten užsukti šiek tiek pasisvečiuoti.

Edukacijos metu vaikai mėgavosi įtraukiančia ir užburiančia bibliotekos dailininkės parengta interaktyvia instaliacija, atliko su Hario Poterio istorija susijusias užduotis planšetėse, azartiškai žaidė stalo žaidimus, kupinus užuominų į šį bestselerį.

Iki 15.00 val. kiekvienas bibliotekos lankytojas buvo kviečiamas artimiau susipažinti su literatūrinės Hario Poterio magijos žavesiu, o iki 17.00 val. truko piešimo ant molbertų akcija: nupiešėme savo draugą – knygos herojų.