Tarptautinė vaikų gynimo diena Kauno rajono bibliotekose

Mokslo metų pabaigos nekantriai laukiantiems vaikams prasidėjęs birželis yra tarsi pažadas: jau tuoj – atostogos! Ir būtent pirmąją vasaros dieną pasaulyje yra švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ji rūpi visiems, kuriems svarbu auginti ir ugdyti psichologiškai, emociškai, dvasiškai sveiką ir visavertę visuomenę. Ši diena skatina prisiminti, kad vaikai visko mokosi iš suaugusiųjų: jei vaikas gerbiamas, jis ir pats išmoksta gerbti; jei vaikas išklausomas, jis ir pats išmoksta išklausyti; jei vaikas mylimas, jis ir pats išmoksta mylėti; jei vaiku dėmesingai rūpinamasi, jis ir pats išmoksta savo dėmesiu apgaubti artimuosius... Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose vaikai pažymėjo birželio pirmąją smagiomis ir turiningomis, skaityti ir tobulėti skatinančiomis veiklomis.

Viešojoje bibliotekoje, siekdami su pačiais vaikais aptarti jų teisę į saugią, mylinčią, pagarbią ir prieraišią aplinką, pasikvietėme į pagalbą grožinę literatūrą. Pasitelkę Hario Poterio istoriją, su ketvirtokais diskutavome apie sunkios vaikystės, skaudžių išgyvenimų naštą, taip pat pasidžiaugėme, kad Harį Poterį išgelbėjo paslaptingas ir galingas magijos pasaulis, o paskui nusprendėme ten užsukti šiek tiek pasisvečiuoti. Edukacijos metu vaikai mėgavosi įtraukiančia ir užburiančia bibliotekos dailininkės parengta interaktyvia instaliacija, atliko su Hario Poterio istorija susijusias užduotis planšetėse, azartiškai žaidė stalo žaidimus, kupinus užuominų į šį bestselerį. Paskui kiekvienas bibliotekos lankytojas buvo kviečiamas artimiau susipažinti su literatūrinės Hario Poterio magijos žavesiu ir ant molberto nupiešti savo draugą – knygos herojų.

BABTAI

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventėje pristatėme jau ne vienerius metus vykstantį vasaros skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, paraginome tėvelius su mažaisiais būsimais skaitytojais aktyviai dalyvauti akcijoje „Knygų startas“, paminėjome ir pasveikinome aktyviausius bibliotekos skaitytojus, paskelbėme vaikų užimtumo programą visai vasarai.

BATNIAVA

Batniavos biblioteka kvietė vaikus piešti ant molbertų, dalyvauti vėjo gaudyklių kūrybinėse dirbtuvėse, renginių organizatorė vedė linksmas sportines rungtis, Batniavos seniūnas vaišino ledais. Visų dalyvių laukė saldžios dovanos, o rungčių nugalėtojų – specialūs prizai. Šurmulys ir gera nuotaika parke prie Batniavos mokyklos netilo visą popietę.

DOMEIKAVA

Paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir linksmai praleisti laiką pakvietėme Domeikavos lopšelio-darželio „Žiogeliai“ grupės ugdytinius bei Domeikavos gimnazijos antrokus. Klausydamiesi muzikos, ant asfalto piešėme piešinį „Sveika, vasara“. Mažųjų „žiogelių“ piešinukai liejosi tikromis vasaros spalvomis, o kai kurių – moderniomis formomis. Vėliau džiaugėmės spalvotais muilo burbulais.

EIGIRGALA

Bibliotekoje vyko popietė „Smagu būti mažais“: vaikai dalijosi pasakojimais apie tai ko,dėl gera būti vaikais, kaip gera eiti į mokyklą ir su draugais susitikus po pamokų žaisti bei šėlioti.

EŽERĖLIS

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Ežerėlio bibliotekoje klegėjo vaikų juokas ir smagios emocijos, nes čia su Ežerėlio lopšelio-darželio priešmokyklinukais bei Ežerėlio pagrindinės mokyklos pradinukais gaminomės knygiukus, o bibliotekos kiemelyje piešėme vaikystę.

KAČERGINĖ

Lietuvių literatūros klasiko Vinco Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parke Kačerginėje, nuostabių pušų apsuptyje, vyko garsiniai skaitymai „Kitaip“. Kačerginės mokyklos-daugiafunkcio centro pirmokai skaitė Catherine Veitch knygą „Miško istorijos“, Selemono Paltanavičiaus knygą „Voveriuko metai“, Debi Gliori knygą „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ , įvairias kitas pasakas, o jų herojus kreidelėmis piešė ant asfalto.

LAPĖS

Tarptautinė vaikų gynimo diena Lapėse – su spalvomis, knygelėmis, piešiniais.

LIUČIŪNAI

Liūčiūnų biblioteka kartu su  Liučiūnų laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatore Elena Taroliene suorganizavo šventę vaikams „Vaikystės aitvarai“. Bibliotekininkė Greta Demenienė kvietė vaikus pasigaminti vėjo gaudyklių bei spalvinti aitvarą. Vaikai ir jaunimas dalyvavo sporto rungtyse. Į dangaus žydrynes kilo ir tikri aitvarai.

PAGYNĖ

Pagynės bibliotekos mažiesiems skaitytojams buvo surengtas piknikas Pagynės liepų alėjoje. Mokėmės meninio fotografavimo, pūtėme muilo burbulų pyragus, smaguriavome keptais zefyrais, vaikai puikavosi kulinariniais sugebėjimais prie laužo.

RAMUČIAI

Birželio 1 dieną Ramučių bibliotekoje Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus ketvirtokai raiškiai skaitė lietuvių poetų eiles apie vaikystę ir vasarą.

RAUDONDVARIS

Su bibliotekoje apsilankiusiais ketvirtokais kalbėjomės apie Tarptautinę vaikų gynimo dieną, jos reikšmę ir paskirtį. Vaikai rašė laiškus, linkėdami vieni kitiems šiltos ir džiaugsmingos vasaros, rekomendavo savo pamėgtas knygas, lankytinas vietas. Šiuos laiškus vaikai puošė savo pačių pasigamintais lipdukais, o vėliau traukė burtus, kam kiekvienas laiškas atiteks.

RINGAUDAI

Ringaudų bibliotekoje moksleiviai susipažino su skaitymo iššūkiu „Vasara su knyga“ ir užsiregistravo dalyvauti. Į tris komandas pasiskirstę moksleiviaiviktorinoje „Vasarą pasitinkant...“ atsakinėjo į klausimus apie vasarą, jos linksmybes, saulę, jūrą ir labai laukiamas atostogas.

SITKŪNAI

Vaikų būrelio „Kūrybinė popietė“ metu Sitkūnų bibliotekoje buvo paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vyko sensoriniai L. Žutautės knygos „Kakė Makė ir baisi neteisybė“ skaitymai. Vaikai išklausė pamokančią istoriją apie Kakės Makės pavydą kiemo draugui, netinkamą jos elgesį ir pasekmes, o paskui paniro į kūrybines veiklas.

ZAPYŠKIS

Renginyje „Knyga – ištikimiausia pašnekovė“ svečiavomės pas Zapyškio pagrindinės mokyklos priešmokyklinukus „Smalsučius“ su J. Marcinkevičiaus knygele „Vaikų žemė“. Klausėmės eilėraštukų, piešėme Vaikų žemę ir joje gyvenančius augintinius. Zapyškio lopšelio-darželio ugdytiniai piešė ant asfalto įvairiausius literatūrinius nuotykius.