Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėjome keliais renginiais.

Gegužės 7-ąją Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie akcijos „Lietuva skaito“. Bibliotekos II aukšte, naujai įrengtoje Muzikos ir meno erdvėje, susirinkusios knygų mylėtojos ne tik skaitė, bet ir naujausių skaitytų knygų įspūdžius aptarė, ir rekomendacijomis bei gera nuotaika dalijosi. Jas sukvietė ir draugišką, betarpišką, šiltą atmosferą kūrė vyr. bibliotekininkė Birutė Ruzgienė.
Kviečiame ir Jus, kai tik panorėsite, prisėskite šioje erdvėje – patefonu pasiklausyti pasirinktos muzikos, pavartyti meno albumus ar kitas knygas, kurias tik išsirinksite iš plataus bibliotekos knygų fondo.

Trijų Kauno rajono darželių – „Uosiukas“, „Obelėlė“ ir „Eglutė“ – ugdytiniai mūsų bibliotekoje dalyvavo „Lietuva skaito“ akcijoje susibūrę aplink Vaikų centro vyr. bibliotekininkę Brigitą. O ši – lyg geros nuotaikos burtininkė – skaitė nepaprastai jautrią ir šiltą Ilonos Ežerinytės pasakojimą „Pepsė“ apie žiurkėno ir sidabrinės lapės-kailinės apykaklės draugystę. Garsinių skaitymų dalyviams kompaniją palaikė ne kas kitas, o Brigitos buvęs augintinis – žiurkėnas Maksas, kurio gyvenimo istorija labai sudėtinga, bet dėl to jis ne mažiau mielas. Su vaikais svarstėme, ar Maksas turi gerą muzikinę klausą ir taip pat pamėgtų operą, kaip I.Ežerinytės knygos personažas.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos trečiasis renginys, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti , – edukatorės Kristinos Meilutės kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo Kauno r. Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukų grupė. Skaitėme Lino Kontrimo knygą „Keturios paslaptys kaip pažinti raides ir natas“, knygos įkvėpti marginome L raides (Lietuvos, laisvės ir laimės simbolis). Džiaugėmės, kad galime laisvai reikšti savo mintis ir keliauti kūrybos keliais niekieno nevaržomi.