Prasmių paieškos kelionė

„Knyga „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“ yra teorinis žmogaus ugdymo pamatas. Ugdymo, suprantamo filosofine prasme, ne edukologine“, – savo monografijos esmę trumpai nusakė prof. Juozas Sigitas Mureika balandžio 3-iąją bibliotekoje įvykusiose knygos sutiktuvėse bibliotekoje. Be autoriaus, renginyje savo kūryba ir įžvalgomis dalijosi literatė Ona Suncovienė, bibliotekininkė Marytė Burneikienė, dimisijos pulkininkas Arūnas Dudavičius.

J. S. Mureika teigė monografijoje padėjęs pamatus naujai filosofinei koncepcijai, bet toli gražu jos neišsėmęs. Autorius akcentavo, jog knyga „atveria neaprėpiamus tolius filosofiniams ieškojimams“, ir palinkėjo būsimiems skaitytojams nepaklysti šiose intelektinėse klajonėse.

Nors knyga „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“ – didelio minties svorio filosofinis veikalas, vis dėlto jos sutiktuvių renginį gaubė ne formali, o šilta, jauki geranoriško dalijimosi išmintimi atmosfera. Į pasakojimą apie knygos problematiką autorius įterpė ir autobiografinių fragmentų. Kai kurie – filosofinės minties formavimosi prielaidas atveriančios dramatiškos aplinkybės, o kiti gi – tiesiog auditoriją sušildantys gyvenimiškos išminties perliukai. „Mes su žmona nuolat turime apie ką šnekėtis. Ir šnekamės jau 66 metus. Ir dar nenusibodo“, – santuokinio gyvenimo patirtimi pasidalijo J. S. Mureika.

Perėjęs prie komplikuotesnių temų, J. S. Mureika ragino atkreipti dėmesį į dvasinę degradaciją. Jis teigė knygoje kalbantis apie žmogaus atkūrimo galimybes per dvasinę-intelektualinę kelionę, per visuminį žvilgsnį į žmogaus dvasinio pasaulio struktūrą.

Knyga „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“ jau laukia Jūsų bibliotekos lentynoje. Girdėjome atsiliepimų, jog „ši knyga keičia žmones“. Rekomenduojame patikrinti patiems.