Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – tai gausybės turiningų, informatyvių ir pramoginiais elementais pagardintų edukacinių veiklų fiesta, kasmet džiuginanti tiek bibliotekininkus, tiek bibliotekų lankytojus. Šiųmetės bibliotekų savaitės tema – „Europos šeimoje“, tad Kaune, Ąžuolyno bibliotekoje, vykusioje bibliotekininkų konferencijoje Kauno rajono bibliotekininkės sėmėsi žinių apie naujausius Europos Sąjungos pasiekimus. Ši konferencija papildė bibliotekininkų žinių bagažą ir pravers jau netrukus – gegužės mėnesį organizuojant edukacines veiklas visuomenei.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos bendruomenės pareigūnai bibliotekoje surengė protų mūšį „Trys kartos“, skirtą garliaviečių teisinėms žinioms patikrinti. Jame dalyvavo Kauno rajono Garliavos seniūnijos senjorai, Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos moksleiviai ir aktyvūs Garliavos seniūnijos gyventojai, o tarp jų – ir bibliotekininkai, švenčiantys savo profesinę savaitę. Užduotys buvo įvairios ir įtraukios: teko ne tik atminties sraigtelius pakrutinti, bet ir loginį mąstymą aktyvuoti. Renginio vedėjas Kauno rajono policijos komisariato II veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Linas Rudis, apžvelgdamas rezultatus, teigė, jog moksleiviai užėmė trečiąją vietą vien dėl to, kad žinių nežiūri, ir paragino jaunuolius labiau domėtis ne pramogomis telefonuose, o Lietuvos valstybės aktualijomis. Garliavos senjorams protmūšyje atiteko garbinga antroji vieta, o laimėjo aktyvių garliaviečių komanda, pasivadinusi „Nežiniukais“. Pasirodo, pavadinimas gali būti labai apgaulingas. Protmūšio dalyvius pradžiugino ir gerai praleistas laikas, ir organizatorių įsteigti prizai.

Ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Konferencijų salę užplūdo finansinio raštingumo kompetencijas patobulinti trokštanti publika. Knygos „Pinigų laiškai“ autorius Timas Petraitis užmezgė jaukų ir nuoširdų pokalbį, o jo metu ne tik papasakojo savo ekstremalaus taupymo istoriją, bet ir pateikė pavyzdį, ką labai prasmingo galima nuveikti panaudojant sutaupytus pinigus, pavyzdžiui, inicijuoti ir įgyvendinti skaitymo skatinimo akciją!
Edukatorė Kristina Meilutė Kauno rajono bibliotekininkams padovanojo šaunią virtualią ekskursiją po įdomiausias pasaulio bibliotekas, surengė kolegoms menines gerumo paukštelių dirbtuves ir sukūrė proginį vaizdo siužetą, kuriame bibliotekininkams šventinius palinkėjimus išsakė bibliotekos draugai, lankytojai ir pati įstaigos vadovė Irena Viktorija Stančiauskienė. Kviečiame žiūrėti.

Nacionalinei bibliotekų savaitei pažymėti bibliotekoje veikė dokumentų paroda „Bibliografas, raštijos ir knygų istorijos tyrinėtojas Domas Kaunas“, skirta 75-osioms jo gimimo metinėms.

Baigiamasis Nacionalinės bibliotekų savaitės akcentas Kauno rajone – orientacinis žygis „Juk viską žinau Garliavoje!“ priviliojo šaunią kompaniją, išsiilgusią gerų orų, teigiamų emocijų, naujų žinių ir bendravimo malonumo.

O plačiausią apimtį pasiekė K. Meilutės inicijuota kūrybinė akcija „Gerumo paukšteliai bibliotekoje“, skleidžianti Kauno rajono bendruomenėje taikos, ramybės kupiną pavasarinę nuotaiką. Prie akcijos prisidėjo visi 30 (!) bibliotekos padalinių, kai kurios mokyklos, bibliotekos organizuojamų būrelių nariai.

„Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos akcija – gerumo paukštelių kūrybinės dirbtuvės – sužavi paprastumu ir pozityvių emocijų užtaisu. Juk taip smagu savo rankų darbu papuošti bibliotekos erdves ir net palinkėjimą užrašyti. Šie spalvingi sparnuoti kūriniai tikrai neša gerumo, meilės knygoms ir žmonėms žinutę. Smagu, kad Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu daugybę Kauno rajono žmonių paskatinome dalytis šiluma“, – atviravo bibliotekos direktorė I. V. Stančiauskienė.