Mokymosi siluetai bibliotekoje

Lapkričio 21–25 dienomis Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šventėme Nacionalinę suaugusiųjų mokymosi savaitę.

Visą savaitę kvietėme senjorus į biblioteką stebėti asociacijos „Langas į ateitį“ tiesioginių transliacijų ciklo aktualiausiomis temomis „Senjorų dienos internete 2022“: jame buvo kalbama apie e. valdžios vartus, vartotojo saugumą internete, internetinius sukčius ir kaip juos atpažinti, e. sveikatos sistemą ir kitais svarbiais klausimais.

21 ir 22 dienomis bibliotekos edukatorė vedė skaitmeninio raštingumo mokymus suaugusiesiems „Skaitmeninių nuotraukų redagavimas ir saugus dalijimasis internete“. Taip pat edukatorė K. Meilutė vedė Nacionalinei suaugusiųjų mokymosi savaitei skirtas kūrybines edukacijas „Meninis taškavimas“ bibliotekos padaliniuose, esančiuose Zapyškyje, Liučiūnuose ir Padauguvoje , o Viešojoje bibliotekoje – meninių rankdarbių kūrybos užsiėmimų ciklą suaugusiesiems „Susitikime kūryboje“.

Lapkričio 24 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko filosofo, eseisto Liutauro Degėsio paskaita „Gyvenimas ir mokymasis – procesas ir eksperimentas“. Šį renginį, skirtą Nacionalinei suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi siluetai“, organizavo Kauno rajono švietimo centras. Renginio įrašą kviečiame pasižiūrėti bibliotekos „YouTube“ kanalu:
• • • I dalis: https://www.youtube.com/watch?v=KU35WeVy3sI
• • • II dalis: https://www.youtube.com/watch?v=EpxJLNplWmQ

Nacionalinės suaugusiųjų mokymosi savaitės proga bibliotekos III aukšte, Konferencijų salėje, atidaryta projekto „Susitikime pokyčiams!“ dalyvių ebru technika atliktų darbų paroda. Šie originaliausi, gražiausi darbai atrinkti iš daugybės kūrinių, gimusių Garliavoje ir Vilkijoje vykusių piešimo ant vandens edukacijų metu. Edukacijose dalyvavo per 70 žmonių.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės kulminacija Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – projekto „Susitikime pokyčiams!“ baigiamasis renginys, kurį moderavo psichologė ir meno psichoterapeutė Evelina Savickaitė-Kazlauskė. Šiuo renginiu užbaigtas net 6 mėnesius Kauno rajono bendruomenę džiuginęs bibliotekos įgyvendintas projektas „Susitikime pokyčiams!“. Jis išsiskyrė aktyvių meninių bei edukacinių veiklų, stiprinančių emocinę sveikatą ir ugdančių kultūrines kompetencijas, gausa: kartą per mėnesį vyko susitikimai su Lietuvoje žymiais psichologais ir psichoterapeutais, diskusijos apie jų parašytas ir tarp skaitytojų labai išpopuliarėjusias knygas; kartą per savaitę – gongų muzikos terapijos seansai; taip pat meninės edukacijos.

Beje, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai ne tik organizavo Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius, bet ir patys tokiuose dalyvavo, pavyzdžiui, EPALE Kauno regiono ekspertės doc. Dr. Elenos Trepulės surengtame internetiniame seminare „Suaugusiųjų mokymosi savaitė – suaugusiųjų mokymasis ir tobulėjimas“ buvo aptariamos Kauno rajono bendruomenių mokymosi iniciatyvos 2022 m., vyresnio amžiaus asmenų savanorystės skatinimas, taip pat dalijamasi gerąja darbo patirtimi ir diskutuojamos ateities projektų idėjos.

Baigiant Suaugusiųjų mokymosi savaitės apžvalgą norisi pakviesti visus visus išbandyti savo jėgas žaidžiant virtualią viktoriną „Pasitikrink žinias apie Kauno rajoną!“, kurią vyr. bibliotekininkė V. Tamašauskienė parengė Nacionalinės suaugusiųjų mokymosi savaitės proga:

Iki pasimatymo bibliotekoje!