Lietuvos narystės NATO 20-metis

Susirinkome Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje tam, kad dar kartą pabrėžtume laisvės ir saugumo svarbą mūsų šalyje ir visame pasaulyje.

2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo visateise NATO nare ir šiemet švenčiame Lietuvos narystės NATO 20-mečio sukaktį. Bibliotekos renginį, skirtą šiai džiuginančiai sukakčiai paminėti, vedanti kultūrinių renginių organizatorė ir koordinatorė Živilė Žukauskienė pristatė 3 įdomius svečius:

Kariuomenės atstovas, kapitonas Arvydas Savickas papasakojo apie Lietuvos kariuomenės praeities iššūkius, dabarties patirtis ir pasidalijo ateities lūkesčiais.

Kauno r. sav. tarybos narys, miškininkas, šaulys, organizacijos „LDK palikuonys“ narys Kęstutis Markevičius parodė sprogmenų skeveldras, parvežtas iš Ukrainos, taip pat vėliavas, kurios priklausė ukrainiečių pulkų kariams (Azovo ir kt.). Kadangi su organizacijos „LDK palikuonys“ nariais veža įvairaus pobūdžio paramą į Ukrainą, pasakojo apie ten matytus vaizdus, patirtus išgyvenimus, o svarbiausia – akcentavo paramos ir palaikymo svarbą.

Raminta Bekešiūtė, knygos „Devyni mėnesiai kariuomenėje. Be pagražinimų“ autorė, atvirai dalijosi patirtimis kariuomenėje, kilusiais sunkumais ir valia juos įveikti, taip pat džiaugsmu suradus savo gyvenimo kelią.

Svečių patirčių ir įžvalgų klausėsi Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 9, 10 klasių mokiniai.

Antras bibliotekos renginys, skirtas Lietuvos narystės NATO 20-mečio sukakčiai pažymėti, – tai edukacinė programa apie Lietuvos jaunuosius šaulius. Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai (mokytoja Nijolė Šmataiščienė) išklausė Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės Babtų jaunųjų šaulių vado Juliaus Tovtkevičiaus paskaitą apie Lietuvos šaulių sąjungos istoriją, paskirtį, tikslus ir siekius, o tuomet vairą perėmę jaunieji šauliai atskleidė pradinukams intriguojančios šaulių kasdienybės paslapčių.

Abu bibliotekos renginiai buvo skirti saugumo, gynybos, pareigos ir atsakomybės temoms aptarti. Tai vertingas bibliotekos indėlis į moksleivių pilietinį ugdymą.