„Lietuvos metai“: džiaugsmas, prizai ir dėkingumas

Lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo dailyraščio konkursą „Lietuvos metai“. Konkursantai varžėsi 5 skirtingose amžiaus grupėse: 1–2, 3–4, 5–8, 9–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji. Iš viso užsiregistravo 301 dalyvis. Daugiausia darbų sulaukta iš 5–8 klasių moksleivių, taip pat šiemet ypač aktyviai rašė suaugusieji. „Visa širdimi esu su jumis, jūsų veiklomis, pasiekimais. Jūs – mūsų ateinanti karta, mūsų Lietuva: toks gražus jaunimas, tokie puikūs mokytojai! Esu dėkinga moksleiviams, kad noriai dalyvauja bibliotekos konkursuose, dėkinga mokytojams, kad paruošia ir paskatina jaunuolius, taip pat dėkoju aktyviems darbuotojams, kurie tuos konkursus suorganizuoja“, – kalbėjo bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė. Biblioteka apdovanojo po tris pirmąsias vietas kiekvienoje amžiaus grupėje, tad iš viso bibliotekos prizus ir konkurso I–III vietų laimėtojų diplomus gavo 15 dalyvių:

1–2 KLASIŲ MOKSLEIVIAI
I Guoda Ališkevičiūtė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, mokytoja metodininkė Daiva Venckuvienė)
II Kamilė Baranauskaitė (Ringaudų pradinė mokykla, mokytoja Ieva Karklelytė)
III Miglė Bušnytė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, mokytoja metodininkė Alma Krajašienė)

3–4 KLASIŲ MOKSLEIVIAI
I Ieva Danylaitė (Kauno r. Vilkijos gimnazija, mokytoja Daiva Jančiuvienė)
II Elzė Ptašnikaitė (Ringaudų pradinė mokykla, mokytoja Zita Guogienė)
III Elija Snieškaitė (Kačerginės mokykla - daugiafunkcis centras, mokytoja metodininkė Rūta Grikietienė)

5–8 KLASIŲ MOKSLEIVIAI
I Miglė Šiaulaitytė (Domeikavos gimnazija)
II Erika Petraitytė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, mokytoja metodininkė Vita Pikčilingienė)
III Greta Barauskaitė (Kauno r. Raudondvario gimnazija, mokytoja metodininkė Albina Šidlauskienė)

9–12 KLASIŲ MOKSLEIVIAI
I Austėja Andreikaitė (Kauno „Saulės“ gimnazija)
II Nojus Sruogis (VDU Ugnės Karvelis gimnazijos Ežerėlio filialas, mokytoja metodininkė Ligita Adomavičienė)
III Emilija Jotautaitė (Kauno r. Raudondvario gimnazija, mokytoja metodininkė Vaida Urniežienė)

SUAUGUSIEJI
I Marytė Mejarienė
II Audronė Reipienė
III Rasa Šuminskienė

Širdingai dėkojame apdovanojimų ceremoniją muzikiniais akordais puošusiems moksleiviams.
Gabija Bekerytė ir Mantas Zapolskis (Kauno rajono meno mokykla, mokytoja Violeta Traškevičienė).

Goda Firataitė (mokytoja Evelina Butienė);
Milgedas Baladinskas (mokytojas Justinas Buta);
Auksė Andrulytė (mokytoja Angelė Dumčiuvienė);
Ieva Dumčiūtė (mokytoja Rūta Varnienė);
Jokūbas Borkys (mokytoja Laura Vaznienė);
Marijus Ruočkus (mokytojas Lukas Katinas, akomponavo Laura Katinienė);
Dovijus Ruočkus (mokytojas Lukas Katinas).

Susirinkusiuosius labai sujaudino lietuvių literatūros klasiko žodžiai, nuskambėję iš ukrainiečių vaikų lūpų. Susiklosčius dramatiškoms aplinkybėms, Lietuva jiems tapo kraštu, vadinamu namais. Šiuo metu Vilkijoje gyvenantys ukrainiečių vaikai, suburti Vilkijos bibliotekininkės Jolantos, ne tik dalyvavo dailyraščio konkurse, bet ir skaitė poemos „Metai“ ištraukas konkurso baigiamojo renginio publikai. Visoms Kauno rajono mokykloms ir jose dirbantiems mokytojams norime tarti labai nuoširdų AČIŪ, kad rado laiko, motyvavo ir paskatino savo mokinius dalyvauti dailyraščio konkurse, pasirūpino, jog mokinių darbai nepasimestų ir pasiektų mūsų biblioteką. Šis Jūsų, mokytojai, indėlis į skaitančios, rašančios ir žodį branginančios bendruomenės auginimą yra be galo vertinamas ir nepamirštamas. Sveikiname visus konkursantus – ir dalyvius, ir laimėtojus. Jeigu šiemet nesužibėjo Jūsų sėkmės žvaigždė, nenusiminkite! Dailyraščio konkursas jau tapo gražia kasmetine bibliotekos tradicija, tad kviečiame dalyvauti kitais metais ir linkime didžiulės sėkmės. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusios šventės įrašą rasite čia.