Laisvės kovų istorijos paslaptys atsiskleidžia bibliotekoje

Metai bėga, kartos keičiasi, o Lietuvos laisvės kovos nepaliauja kelti tyrinėtojų pasigėrėjimo ir skaitytojų nuostabos kaip stipri, efektyvi, organizuota ginkluoto pasipriešinimo sovietinei okupacijai forma.

Mokytojos ir Laisvės kovų istorijos tyrinėtojos Ritos Pauliukaitienės knygos „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“ pristatymas Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo gausus faktų, bet ne tik jų.

Rita Pauliukaitienė trumpai pristatė anksčiau išleistas 3 savo knygas apie Pietų Lietuvos (Nemuno) srities Dainavos ir Tauro apygardų partizanus. Pasakojo apie patį rašymo procesą: kaip glaudžiai bendradarbiauja su profesionaliais istorikais, kaip stengiasi ne tik rašytinę informaciją nuodugniai surinkti, bet ir partizanų gyventas vietas aplankyti, su išlikusiais gyvais giminaičiais (jei tik tokių yra) susipažinti, kaip apskritai siekia ne tik suprasti, bet ir širdimi pajausti to meto aplinkybes bei istorinius iššūkius.

Renginyje dalyvavusi Kauno rajono šviesuolio Adomo Mitkaus vaikaitė Ramunė Malinauskaitė pasidalijo mintimis apie savo senelį, aktyvų pedagogą, Garliavos pradžios mokyklos direktorių, Garliavos šaulių kuopos vadą Adomą Mitkų, taip pat koordinavusį skautų, jaunalietuvių, pavasarininkų veiklą.

Susirinkusiesiems širdis suvirpino R. Malinauskaitės atliekamos tremtinių dainos. Biblioteka dėkoja abiem viešnioms už prasmingus pasakojimus ir dovanas: R. Pauliukaitienė padovanojo bibliotekai knygą „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“, o R. Malinauskaitė – „Didžiosios tremtys. Altajus ir Jakutija. 1941 m.“

Kviečiame pažinti savo valstybės istoriją ir per pažinimą puoselėti meilę tėvynei.