Jono Biliūno meilės takais

2024 04 15

Jono Biliūno meilės takais
Už Joną Biliūną šiek tiek vėliau gyvenęs prancūzų literatūros klasikas Antuanas de Sent Egziuperi kadaise parašė išmintingus ir dabar daug kieno mėgstamus žodžius: „Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.“ Penktadienį bibliotekoje turėjome galimybę širdimis pamatyti Jono Biliūno gyvenimo kelią, tiksliau, vieną jo atkarpą, intensyviausiai prisodrintą jausmų, išgyvenimų, žmogiškojo ryšio vertingumo pajautos.

Solo teatras bibliotekos salėje gausiai susirinkusiai publikai suteikė galimybę ne tik pažiūrėti spektaklį, bet ir nerti į jo atveriamą žmogiškų patirčių ir jausmų bedugnę. „Spektaklis labai emocionalus ir visko jame labai daug. Vizualiai gražu, bet akcentai, be abejo, sudėlioti asmeninio ryšio, meilės jausmo spalvų skalėje“, – įžvalgomis dalijosi spektaklio žiūrovė Ieva. „J. Biliūną nuo mokyklos suolo atsimenu tik kaip liūdnų kūrinių autorių, kaip tragiško likimo (tokioje jaunystėje mirusį!) lietuvių literatūros klasiką, o šįvakar bibliotekoje pamačiau J. Biliūną žmogų – jautrų, švelnų, subtilų ir šviesų jo vidinio pasaulio atspindį susirašinėjimuose su būsima žmona Julija“, – savo patirtį atskleidė kita žiūrovė Paulina. „O smuikininkas buvo nuostabus – net ašarą spaudė“, – prisipažino bibliotekos lankytoja Aldona.

Renginio išskirtinumą liudija dar vienas ypatingas akcentas: po vaidinimo publika buvo pakviesta pasilikti padiskutuoti su spektaklio kūrėjais, atlikėjais. Tokį šiltą, žmogišką akcentą susižavėjusios gyrė dvi renginio žiūrovės, atvykusios net iš Jonavos, ir tikino nė už ką tokios progos negalinčios praleisti.

„Taip gražu, taip, reikalinga, taip gerai, – atliepiame žmonių lūkesčius, o šivakar tikriausiai šiek tiek net viršijome, – projekto „Teatrinės iniciatyvos Kauno rajone“ pradžią pakylėtai apibūdino vyriausioji bibliotekininkė Elvyra Matveičikienė. – Tiek įvairių žmonių susirinko – labai skirtingo amžiaus, pomėgių, bet, akivaizdu, visus suvienijo meilė teatrui. Biblioteka džiaugiasi ir didžiuojasi ne vienerius metus trunkančia draugyste su „Solo teatru“. Matome, kad profesionalusis, aukšto meninio lygio teatras yra išsiilgtas publikos, todėl tikime, jog ir kiti projekto spektakliai sulauks ne mažesnio publikos dėmesio. Jau gegužės 9 dieną „Solo teatras“ Garliavoje pristatys antrą projekto spektaklį, o koks jis bus – tebūnie kol kas staigmena, sekite bibliotekos naujienas ir viską sužinosite.“

Biblioteka nuoširdžiai dėkoja „Solo teatrui“.

Ačiū ir gausiai susirinkusiems renginio žiūrovams! Buvote, patiko, norite pasidalyti mintimis?Siųskite savo atsiliepimą a.bartule@krsvbiblioteka.lt

Pirma nuotr. – ©D.Matvejevo