Gimnazistų imunitetas priklausomybėms

Gimnazistų imunitetas priklausomybėms
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka šiuo metu įgyvendina du projektus, orientuotus į Kauno rajono jaunimo gerovę. Prevencine iniciatyva „Galimybė rinktis“ siekiama mažinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą tarp vaikų ir paauglių, o socializacijos programa „Bendrystės link“ padeda jaunuoliams pasijusti priimtiems, suprastiems, vertinamiems.
 
Prie šios projektinės veiklos prisijungusi psichologė Agnė Benikė (Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla) vedė 3 edukacines veiklas gimnazistams iš Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos (dvi devintokų klasės ir viena dešimtokų). Jaunuoliai iš tiesų turėjo galimybę rinktis, kaip ir byloja projekto pavadinimas. Jie patys sprendė, apie kurią priklausomybės formą jiems būtų aktualu gauti daugiau informacijos. Kai kurie rinkosi aptarti priklausomybę nuo elektroninių cigarečių, kiti – nuo ekranų, tretieji – nuo alkoholio.
 
Psichologės pasakojimai skambėjo atraktyviai, nes buvo naudojamos ne tik įprastos vaizdinės priemonės, bet ir kitoks inventorius, netgi labai intriguojantis. Pavyzdžiui, melo detektorius, taip pat specialus takelis ir akiniai, rodantys vaizdą, kokį mato nuo svaigalų apsvaigęs žmogus. Veiklų metu paaiškėjo, jog kiekvieną iš mūsų alkoholis ir kitos svaiginamosios medžiagos veikia labai skirtingai ir tai yra įgimti dalykai. Be to, pasak psichologės, labai svarbus ir žmogaus psichologinis tipas: ar esi stebėtojas, ar skeptikas, ar kitoks – šis identitetas smarkiai lemia imunitetą įvairioms priklausomybės formoms.