Giesmė Lietuvos žemei ir dangui

Per šalį dar vilnijant valstybinių švenčių sukeltam patriotiniam virpuliukui, dalijamės įspūdžiais iš šiemet jau paskutinio ir bene stipriausiai pilietiškumo stygas palytėjusio bibliotekos renginio, skirto „Lietuvos nepriklausomybės keliui įprasminti: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“.

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, bibliotekoje pažymėjome nuostabiais aktorės Virginijos Kochanskytės meniniais perlais, skirtais Lietuvos žemei ir dangui. Aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė citavo ir interpretavo iškilaus lietuvių poeto Sigito Gedos kūrybą. Poeto plunksnos galia, susiliejusi su Virginijos aktoriniu virtuoziškumu, sukūrė širdis ir protus užliejančią patriotiškumo bei jautrumo žmogaus būties tragizmui bangą. Išaukštinama Sigito Gedos poezijos kuriamąją galią ir net prilygindama ją Dievo darbų tęsiniui, viltingos Lietuvos ateities vizijos centre Virginija Kochanskytė parodė žmogų – lietuvį, kuris myli savo kraštą, jaučia pareigą tėvynei, atsakomybę už jos likimą. Sukrečiančio gilumo įžvalgas skaidrino Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla mokinių ansamblis, vadovė Auksė Smilgytė.

Turiningas vakaras bibliotekoje nėra Jums negrįžtamai prarastas , net jei negalėjote dalyvauti. Biblioteka pasirūpino renginio vaizdo įrašu ir kviečia jį žiūrėti čia.