Garsinių skaitymų ciklas „Ant bibliotekos slenksčio...“

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyrius jau daug metų turi tradiciją organizuoti įvairias veiklas bibliotekos lankytojams. Draugija, siekdama supažindinti lankytojus su lietuvių poetų ir rašytojų, šiemet švenčiančių jubiliejus, kūryba, realizavo idėją sėkmingai organizuoti nuotolinių skaitymų ir literatūrinių parodų ciklą „Ant bibliotekos slenksčio...“.

Iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos studijos skambėjo knygų ištraukos ir eilės iš Ievos Simonaitytės, Bernardo Brazdžionio, Šatrijos Raganos, Vytauto V. Landsbergio ir Maironio kūrinių. Ciklą pradėjome įgarsinę rašytojos I. Simonaitytės, kurios 125-ąsias gimimo metines šiemet minėjome, romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištraukas. Kūrinį skaitė Viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Sandra Žydaitienė, surinktos 168 peržiūros „YouTube“ kanale. Antrąjį garsinį skaitymą skyrėme poetui Bernardui Brazdžioniui (slapyvardis Vytė Nemunėlis), ištikimam tautos sūnui, kurio visa poezija alsuoja meile Lietuvai ir jo žmonėms. Vytės Nemunėlio „Meškiuką Rudnosiuką“ poetas Martynas Vainilaitis pavadino klasikiniu lietuvių vaikų poezijos kūriniu, mūsų literatūros perliuku. Įgarsintos poemėlės „Meškiukas Rudnosiukas“ mielai klausėsi mūsų mažieji bibliotekų lankytojai. Tai parodė ir perklausų skaičius – net 853. Rašytojos Šatrijos Raganos kūrinėlio „Vyšnios“ klausėsi ir vyresniųjų klasių mokiniai, užfiksuotos 379 peržiūros. Džiaugėsi ir mokytojai, galėdami mokiniams tokiu būdu pristatyti kūrinį.

Patiems mažiausiems vaikų darželių ugdytiniams skyrėme rašytojo Vytauto V. Landsbergio, šiemet šventusio 60 metų sukaktį, kūrinėlį iš knygos „Kiškis Pranciškus mėlynių pievoje“. Galiausiai metus baigėme įgarsindami poeto Jono Mačiulio-Maironio eiles. Poezijoje Maironis išreiškė religinio tikėjimo prasmę, taip pat apėmė ir dau¬gelį kitų dvasinės patirties dalykų: gamtos grožį, savitą lietuvišku¬mo, kalbos, tėvynės, jos istorijos sampratą.

Visas šis įgarsintos kūrybos ciklas pravertė mūsų darbuotojams, vedantiems edukacijas įvairaus amžiaus lankytojams. Tikime, kad priminėme ir padėjome iš naujo atrasti mūsų tautos dainių kūrybą, jos reikšmę žmogui. Ačiū aktyviausioms padalinių bibliotekininkėms: L. Karosaitei, I. Petriškienei, R. Mikalčienei, D. Barkauskienei, J. Bačėnienei, D. Mejarienei, I. Krasauskienei, V. Mitkuvienei ir D. Šarakauskaitei, V. Stavavojienei, G. Demenienei ir kitoms, kurios gausiai pritraukė bibliotekos lankytojus arba pačios įgarsino kūrinius. Babtų bibliotekoje vyr. bibliotekininkės D. Barkauskienės iniciatyva pastatyta poeto B. Brazdžionio pasakaitė „Meškiukas Rudnosiukas“.

Už nuoširdų darbą dėkojame VB vyr. bibliotekininkei Sandrai Žydaitienei ir mažajai skaitovei Karolinai Gudaitytei, už vaizdų montavimą – Urtei Žydaitytei, Mariui Zaleskiui, nuotraukų galerijos sudarytojai Dainorai Minkevičiūtei.

LBD Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus pirmininkė D. Jankauskienė