Bibliotekos Europos šeimoje

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė patiems bibliotekininkams – tai ne tik šventė, bet ir puiki proga praplėsti kompetencijas šios profesijos atstovams skirtuose renginiuose.

Vakar Kauno rajono bibliotekininkės svečiavosi Ąžuolyno bibliotekoje Kaune. Konferencijoje „Bibliotekos Europos šeimoje“ pasisėmėme žinių apie naujausius Europos Sąjungos pasiekimus, apimančius skaitmenines transformacijas ir tvarų augimą, taip pat daug sužinojome apie Europos Parlamento darbo specifiką, kultūros lauko prioritetus, galimybes teikti projektus „Kūrybiškai Europai“.

„Parengtą įdomią ir išsamią informaciją puikiausiai pritaikysime edukacinėms veikloms bibliotekoje. Labai šaunu, kad ji tinkama ne tik vyresnio amžiaus vaikams, jaunimui, bet ir suaugusiesiems. Kiekvienam išsilavinusiam piliečiui aktualu išmanyti Europos Sąjungos teikiamą naudą, būti informuotam apie įvairias galimybes, pavyzdžiui, savanoriavimo programas ir daug kitų pliusų“, – apibendrino Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Virginija.

Konferencijos dalyviams skirtoje ekskursijoje, pristatančioje Ažuolyno bibliotekos modernizacijos procesus, akcentuota, kaip Europos patirtis buvo pritaikyta Kaune. Už puikų renginį dėkojame: Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Ąžuolyno biblioteka