Advento vakaronė

Adventas – susikaupimo ir ramybės laikas, trunkantis beveik visą gruodį. Pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio „adventus“, reiškiančio „atėjimą“. Laukdami Jėzaus gimimo degame advento vainiko žvakeles ir auginame šviesą, kad ji Kalėdų rytmetį įveiktų tamsą.

Advento laikotarpiu vis dažniau susimąstome apie Šviesą ir Tamsą, Dievą ir Žmogų. Bet savistaba, tyla ir tikėjimo dalykai nėra vieninteliai svarbūs advento dėmenys. Jaunimui šiuo laikotarpiu išlikdavo svarbūs žaidimai, ypač tie, kurių turinys susijęs su žmonių santykiais, piršlybomis, vedybomis, nes iškart pasibaigus adventui prasidėdavo piršlybų ir vestuvių metas. Tik per šv. Kūčias žaidimai nutildavo ir juos pakeisdavo apeiginiai veiksmai.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka subūrė Garliavos bendruomenę į vakaronę „Adventas – laukimo metas“. Garliavos kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala“ ir jo vadovė Nijolė Grivačiauskienė kvietė drauge giedoti advento giesmes, pažaisti senovės lietuvių adventinių žaidimų („Katinas ant pečiaus sėdėjo“, „Kiškeli, nabagėli“), pasikalbėti apie šio laikotarpio reikšmę bei prasmę, pasidalyti adventiniais palinkėjimais, paskanauti lietuviškas tradicijas įprasminančių valgių. Vienos iš renginio vedėjų ir scenarijaus autorės Sandros Žydaitienės parengtos sentencijos skatino susirinkusiuosius atkreipti dėmesį į svarbiausius gyvenimo dalykus. Pavyzdžiui, lankydamiesi bibliotekoje pagalvokite, kad Dienas neklaus, kiek knygų perskaitei, – jis klaus, kiek išminties pasisėmei J

Ši vakaronė bibliotekoje sujungė į harmoningą visumą adventinį minčių rimtumą ir didžiulį džiugesį širdyje, kai susirinkusi bendruomenė dalijasi tradicijų bei papročių galia, gerumo kupinais žvilgsniais, simbolinėmis vaišėmis ir šventinio stebuklo laukimu.

Prieš renginį vyko edukatorės Kristinos Meilutės vedamo bibliotekos rankdarbių kūrėjų klubo „Susitikime kūryboje“ darbų paroda-mugė. Čia eksponuoti rankdarbiai ne tik stebino kruopščiu darbu, bet ir žavėjo juntama širdies šiluma. Renginyje pasisakiusi rankdarbių kūrimo klubo „Susitikime kūryboje“ atstovė Nijolė dėkojo edukatorei Kristinai už žmogišką šilumą ir be galo laukiamus klubo susitikimus.

Džiugu, kad renginio metu sėkmingai savanoriavo Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos moksleivės Gustė ir Miglė – padėjo vesti programą, įgyvendino scenografinius sprendimus. Norite savanorystės pagrindais kūrybiškai prisidėti prie bibliotekos renginių ir gauti socialinių valandų? Registruokitės čia: