Zapyškio bibliotekos veiklos rugpjūčio mėnesį

2023 09 07


Zapyškio bibliotekos veiklos rugpjūčio mėnesį

Rugpjūtis... Vasara... Bibliotekoje Zapyškio lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės vaikučiai skraidė ir tūpė, kaip ir dera tikriems drugeliams, ant kiekvieno vaistažolės žiedelio. Pažintinę kelionę tęsėme nuostabiu vaistažolių taku pagal žolininko M. Lasinsko knygelę „Vaikai vaistažolių taku“. O kas yra vaistažolės, vaikučiai žino. Vienam mamytė verda arbatą nuo kosulio, kitam nuo gerklytės skausmo, trečiam deda geltonų saulyčių ir medaus, o tada jau ir nebeserga... Žiūrėjome filmuką iš Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuoto garsinių skaitymų ir edukacijų ciklo „Pažinkime šiandienos kūrėjus“. Vaistažolininko, VDU ŽŪA doktoranto, „Žolinčių akademijos“ viceprezidento ir lektoriaus M. Lasinsko kurtos knygos „Vaistažolių pasakos“ garsinis skaitymas vaikams labai patiko. Praktinė užduotis – dideliame komandiniame piešinyje pavaizduoti tai, kas susiję su gera savijauta ir sveika gyvensena. Vaikai piešė mėtos lapą, kiaulpienę, rugiagėlę, bitę (medų), netgi gėlę ir saulę, o kai kas ir mašiną...

 

Vaikų vasaros užimtumo programos „Geriausi draugai“ sensoriniuose skaitymuose kalbėjome, kas yra draugai. Kaip pavyzdį pasirinkome vaikų rašytojos R. Dzin knygelėje „Peliūnės vasara“ aprašytą istoriją apie draugus ir jų svarbą mūsų gyvenime. Pokalbis, judesiai, lytėjimas, vaizdas, o vaikai sako, kad draugą net užuosti gali... Paskutines dvi užimtumo programos dienas darbelis vijo darbelį: origamių lankstymas, 3D rašikliai, žaidimai, šokiai... O kur dar garsiniai skaitymai netradicinėse erdvėse.

 

Ir, be abejo, paskutinį vasaros mėnesį bibliotekos lankytojai dar buvo kviečiami dalyvauti iššūkyje „Vasara su knyga“. Šaunu, kad bibliotekoje šiai akcijai specialiai paruoštoje knygų lentynoje knygų skaičius mažėja. Juk tai reiškia, kad iššūkį priima vis daugiau skaitytojų.

 

Parengė Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė S. Petruškevičienė