Vilkijos bibliotekos kovo mėnesio veiklos

Kovo 4 d. Vilkijos miesto bibliotekoje įvyko kultūrinis renginys – Jurbarko trečiojo amžiaus universiteto tapybos darbų parodos „Moters pasaulis“ atidarymas. Vilkijos ir Jurbarko trečiojo amžiaus universiteto studentai susirinko ne tik pasigrožėti meno kūriniais, bet ir pasidalyti patirtimis bei užmegzti naujų pažinčių. Parodoje eksponuojami moterų tapybos darbai ant šilko, kuriuos vadovaujant mokytojai Romarikai Pikelienei sukūrė talentingos menininkės.
Kovo 6 d. vakarą Vilkijos miesto bibliotekoje vyko kūrybinė edukacija Vilkijos trečiojo amžiaus universiteto studentėms. Šįkart jos turėjo galimybę susipažinti su taškavimo technika – išskirtiniu meno metodu, leidžiančiu kurti subtilius ir unikalius ornamentus. Edukaciją suorganizavo Vilkijos trečiojo amžiaus universiteto TAU prorektorė Simona Marmakė. Užsiėmimus vedė vilkijietė Gražina Markevičienė.
Vilkijos miesto bibliotekoje veikia mobili paroda „100 faktų“, parengta Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Parodoje pristatomi įdomūs ir reikšmingi faktai apie Kauno rajoną, jo istoriją, kultūrą ir žymius žmones.
Kovo 13 d. ketvirtadienio popietę Vilkijos miesto bibliotekoje įvyko jaukus ir prasmingas susitikimas su rašytoja Violeta Šoblinskaite-Aleksa, kuri pristatė savo naujausią knygą „Edipo dukterys“. Tai dar vienas autorės kūrinys, kviečiantis skaitytojus į intriguojančią literatūrinę kelionę, kupiną gyvenimiškų įžvalgų.
Renginį moderavo rašytojas Gasparas Aleksa, kuris ne tik išsamiai pristatė knygą, bet ir uždavė autorei įvairių klausimų apie kūrybos procesą, įkvėpimo šaltinius bei knygos tematiką. Pokalbis su Violeta Šoblinskaite-Aleksa buvo itin gyvas ir įtraukiantis – ji atskleidė savo rašymo subtilybes, papasakojo apie darbo su kūrybine medžiaga iššūkius ir dalijosi mintimis apie kūrėjo atsakomybę skaitytojui.
Šventinę nuotaiką susirinkusiesiems dovanojo Veliuonos kultūros centro vokalinis ansamblis „Veliuona“ (vadovė J. Žemliauskienė), moterys atliko nuostabius muzikinius kūrinius.
Šeštadienio popietę bibliotekoje su jaunaisiais lankytojais minėjome Knygnešio dieną. Ši svarbi data primena apie drąsius knygnešius, kurie, nepaisydami pavojų, nešė lietuvišką žodį žmonėms, saugodami tautos kultūrą ir tapatybę.
Susitikimo metu vaikai skaitė Viltarės Ryčkovienės knygą „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“. Istorija leido mažiesiems susipažinti su garsiausiu Lietuvos knygnešiu Jurgiu Bieliniu ir jo pastangomis skleisti uždraustą lietuvišką spaudą. Vaikai ne tik klausėsi, bet ir aktyviai diskutavo apie knygnešių svarbą, ryžtą bei meilę gimtajam žodžiui.
Antradienio popietę vyko edukacija ,,Juostų margumas“, skirta lietuvių kalbos dienoms paminėti.
Nuo kovo 17 iki balandžio 4 d. Vilkijos miesto biblioteka dalyvavo kasmetinėje skaitmeninių įgūdžių ugdymo iniciatyvoje „Skaitmeninės savaitės 2025“. Ketvirtadienio rytą bibliotekoje vyko mokymai, skirti Vilkijos neįgaliųjų sąjungos nariams. Dalyviai išklausė naudingą ir aktualią paskaitą apie duomenų apsaugą, etiško bendravimo internete principus bei apsaugą nuo įvairių interneto grėsmių. Bibliotekininkė Jolanta pateikė praktinių patarimų, kaip atpažinti internetinius pavojus, saugiai naudotis socialiniais tinklais ir apsaugoti asmeninius duomenis.
Antradienio rytą į Vilkijos miesto biblioteką atskubėjo pirmokai, lydimi mokytojos Astos Lipkevičienės bei mokytojos padėjėjos Vilijos Zumarienės. Mažieji lankytojai buvo supažindinti su jiems skirtomis knygelėmis ir bibliotekos taisyklėmis ir dalyvavo sensoriniuose skaitymuose, kurių tema – emocijos. Bibliotekininkė Jolanta vaikams skaitė Aurelijos Chien Chow Chine knygą „Mano jausmai“. Mažieji klausytojai sužinojo, kaip atpažinti ir tinkamai išreikšti savo emocijas, kaip elgtis, kai užvaldo įvairūs jausmai.
Kovo 27 d. ketvirtadienio vakarą Vilkijos miesto bibliotekoje rinkosi suaugusiųjų skaitytojų klubo „Paradigma“ narės. Susitikimo metu dalyvės susipažino su poetės, prozininkės ir muziejininkės Aldonos Ruseckaitės kūryba, aptarė jos tekstų ypatumus ir rašymo stilių. Literatūrinės diskusijos persipynė su asmeninėmis įžvalgomis bei įspūdžiais apie skaitytas knygas.