Vilkijos bibliotekos kovo mėnesio veiklos

• Susitikimas su vaikų skaitytojų klubu „Išminčiai“. Bibliotekoje aptarėme lietuvių autorių knygas. Skaitėme ištraukas iš Selemono Paltanavičiaus knygos ,,Mūsų miestelio indėnai“.
  • Ukrainiečių vaikai dalyvavo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailyraščio konkurso ,,Lietuvos metai“ baigiamajame renginyje.
  • Vilkijos bibliotekos skaitytoja Stefanija Liutkienė bibliotekoje rašė Lietuvos Nacionalinį diktantą.
  • Mažieji lankytojai dažnai užsuka į biblioteką ne tik išsirinkti knygų, bet ir pažaisti stalo žaidimų.
  • Knygnešio dienos proga bibliotekoje buvo eksponuojama paroda, demonstruojamas filmas ,,Knygnešys“.
  • Vyko šeštadienio popietė su stalo žaidimais.
  • Vilkijos miesto bibliotekoje vyko Sigitos Meškinienės tapybos darbų parodos ,,Simboliai, vaizdai, mintys...“ pristatymas . Dalyvavo Sigitos šeima, draugai, mokytojai, svečiai iš Suomijos.
  • Knygų išdavimo taške vyko sensoriniai skaitymai .Vaikai skaitė Zitos Gaižauskaitės eilėraščius iš knygelės „Ei, Velyke!“, piešė personažus , žaidė stalo žaidimus.
  • Biblioteka pirmą kartą dalyvauja konkurse „Vaikų Velykėlės 2024“ konkurse. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną. Šventinis akcentas – Didžiojo margučio (margučio muliažo aukštis ~2 m, plotis ~1 m) kūrimas. Puošdami margutį, vaikai dalyvavo ir sensoriniuose skaitymuose. Skaitė Zitos Gaižauskaitės knygelę „Riedėkit, margučiai!“
  • Vilkijos miesto bibliotekoje kovo mėnesį veikia 9-metės Barboros Viskontaitės piešinių paroda.
  • Trečiadienio popietę į biblioteką atėjo SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro darbuotojos Raminta Rainienė, Ingrida Valuckienė, dirbančios su šeimomis, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Saulutė ritas. Jau greit Velykos!“
  • Vilkijos miesto bibliotekos bibliotekininkės Jolanta ir Sigutė kartu su Vilkijos kultūros centro renginių organizatore Loreta Maliukevičiene pakvietė visus norinčius dalyvauti margučių marginimo dirbtuvėse. Susirinkusios moterys su atžalomis susipažino su marginimo tradicijomis, įvairiais margučių puošybos būdais, spalvomis, raštais, kompozicijomis. Labiausiai patiko paprastas ir laiko patikrintas būdas – margučių dekupažas. Darbo buvo mažai, o rezultatas nustebino net ir išrankiausius.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė