Veiklos ir renginiai Domeikavos bibliotekoje

Džiaugiamės sulaukę ELVIS autobuso komandos bibliotekoje! Gausiu būriu susirinkusiems Domeikavos bibliotekos skaitytojams Lietuvos audiosensorinės bibliotekos galimybes pristatė ELVIS komandos nariai, o mes savo ruožtu pakvietėme skaitytojus naudotis teikiamomis paslaugomis.

Puikų ir gražų rytmetį vyko smagus ir išradingas pradinukų užklasinio skaitymo knygų pristatymas . Moksleiviai turėjo ne tik pristatyti knygas, bet ir žaismingai iliustruoti pagrindinius veikėjus.

Lietuvių literatūra labai įvairiomis progomis prisimena Donelaičio asmenį, epochą ir kūrybą. Š. m. sausio mėnesį minėjome Kristijono Donelaičio 310-ąsias gimimo metines. Su Domeikavos gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviais ir lietuvių kalbos mokytoja Vida Matusevičiene susitikome prisiminti K. Donelaičio asmenybės ir svarstėme, ką nekasdieniško galime įžvelgti jo kūryboje. Su moksleiviais ir mokytoja aptarėme autoriaus poetinį talentą, kūrybos pripažinimą pasaulyje.

Skatindami vaikų savanorystę, Su SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriaus vaikais ir auklėtoja Aliona Klimiene surengėme pilietinės pareigos akciją – gaminome apkasų žvakes už savo tėvynę kariaujantiems ukrainiečiams.

Buvome pakviesti į socialinio partnerio Domeikavos lopšelio-darželio „Upė“ vardo suteikimo šventę.

Prasidėjus Saugesnio interneto savaitei, pakvietėme vyresniųjų klasių moksleivius susipažinti, kokie pavojai slypi internete, kokią informaciją galima viešinti, o kokios nederėtų, sprendėme testus, virtualias užduotis. Pasidaliję į komandas atlikome užduotis su kortelėmis, atkreipdami dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir atsargiems, nes net ir geri, tačiau neapgalvoti ketinimai gali turėti liūdnų pasekmių, Lietuvių kalbos dienoms paminėti rašėme trumpą diktantą su Domeikavos gimnazijos antros ir trečios klasės moksleiviais bei jų mokytojomis Elena Žukauskiene, Inga Saldukiene.

Užgavėnių šventė skriete praskriejo su gausybe persirengėlių, trankiomis polkutėmis, smagiais žaidimas ir be galo gardžiais blynais...

Pagal Montessori metodo įkvėptą knygą „10 skirtingų paviršių“ susirinkome „ištiesti delniukus“ su mažaisiais Domeikavos lopšelio-darželio „Upė“ ugdytiniais.

Reaguodami į vis didėjančią medijų ir informacinio raštingumo svarbą, bibliotekos skaitytojams rengiame medijų ir informacinio raštingumo mokymus. Mūsų tikslas – padėti naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis ir socialinėmis medijomis, galimybę kiekvienam įgauti žinių, susijusių su kritinio mąstymo ir mokymosi visą gyvenimą gebėjimais.

Garsiniai gimtosios kalbos puoselėtojų S. Daukanto, M. Valančiaus, Maironio ir Vydūno eilių skaitymai „Atėjome į Lietuvą ilgam...“ vyko su Domeikavos gimnazijos moksleiviais. Klausėmės visiems gerai žinomo Marijono Mikutavičiaus įgarsintų lietuvių poetinės tradicijos kūrėjo Maironio eilių, sprendėme lietuvių kalbos testą su įvairiais klausimais.

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriuje su auklėtiniais ir darbuotojomis vyko vilnos vėlimo dirbtuvės. Mokėmės tinkamai parinkti, paruošti medžiagas ir priemones, pasigaminti tikrai sudėtingą gaminį – meškutį.

Pavasarį pasitikome su trečiaklasiais ir mokytoja I. Saldukiene. Vyko užklasinio knygų skaitymo pristatymas – moksleiviai pasidalijo juokingiausiu knygos epizodu ir įsimintiniausiu linksmu nuotykiu. Nepamiršome ir vykstančios akcijos parašyti gražiausią lietuvišką žodį, skirtą Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė A. Zykutė