„Vasaros susitikimai“ Domeikavos bibliotekoje

„Vasaros susitikimai“ Domeikavos bibliotekoje

Visi vaikų vasaros užimtumo susitikimai prasidėjo skaitymo akcija „Vasara su knyga“. Dalyviams tai buvo tikras iššūkis, bet visi kartu įveikėme ir nekantriai lauksime paskelbtų laimėtojų. Gaminome aitvarus ir puošėme juos piešiniais bei karpiniais. Vėjas buvo labai palankus, todėl įvyko tikra aitvarų fiesta. Leidomės į muzikinę kelionę su A. Vivaldžio kūriniu „Metų laikai“. Mėgavomės smuiko skambesiu, grojome balto popieriaus lapais. O tikra žiemos muzikinė pasaka baigėsi didelėmis sniego gniūžtėmis...

 

Vasarą ypač daug kvapų, tad sensoriniai skaitymai „Kvapų vaistinė“ – labai tinkamas laikas tai pajusti... Nepakartojami kvapai užliejo biblioteką ir mus visus. Daug įdomybių apie lietuvių praeitį sužinojome apsilankę „ab“ pogrindžio spaustuvėje. Smalsuoliai vaikai patys bandė atidaryti betoninio baseino konstrukciją, vedančią į požemines patalpas, iš kur anuomet ir sklido lietuviškas žodis.

 

Minėjome garsiųjų Lietuvos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-metį. Šiai progai skyrėme garsinius skaitymus pagal žurnalistės, istorikės G. Sviderskytės knygą „Darius ir Girėnas. Istorija ar legenda“. Susipažinę su tautos didvyriais ir šiuo nepaprastu pasakojimu, išmėginome interaktyvų edukacinį žaidimą „Skrydis per Atlantą“ bei „Darius ir Girėnas“, su 3D rašikliais kūrėme lėktuvo „Lituanica“ modelį.

 

Surengėme šaškių ir šachmatų turnyrą, o naudodamiesi nemokama grafinio dizaino programa „Canva“ kūrėme spalvotus ir linksmus animuotus atvirukus „Mano svajonių vasara“. Sprendėme kryžiažodžius, virtualias viktorinas, žaidėme kompiuterinius žaidimus „Roblox“ ir „Minecraft“, naudodamiesi QR kodais ieškojome vasaros iššūkio knygų, gaminome sapnų gaudykles, piešėme fraktalus. Susikaupimą lavino dailės terapija „Minčių lietus“. Puiki vaikų kūryba papuošė bibliotekos erdves.

 

Parengė Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė A. Zykutė