Vasaris Ramučių bibliotekoje

Vasario 5–9 dienomis Ramučių bibliotekoje vyko Saugesnio interneto savaitės renginiai. Vasario 5-ąją pamokoje „Saugus elgesys internete“ dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai ir mokytoja R. Zubkova. Panaudojome projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ naująją mokymo medžiagą. Pamokos pradžioje su vaikais diskutavome, su kuo jie bendrauja žaidimuose, su kuo susirašinėja žinutėmis, kokia informacija dalijasi; aptarėme saugaus elgesio internete taisykles, asmeninės informacijos pavyzdžius. Pamokos pabaigoje antrokai turėjo nuspręsti, kaip saugiai elgtis įvairiose pateiktose situacijose. Visas sukauptas žinias apie saugų internetą. vaikai pasitikrino spręsdami testą „Ar esi saugus internete?“

Vasario 6 dieną Ramučių bibliotekoje paminėti saugesnio interneto dienos apsilankė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus trečiokai su mokytoja L. Bubliene. Mokiniai aktyviai dalyvavo edukacinėje veikloje „Asmens duomenų apsauga ir privatumas“. Vaikai buvo supažindinti, kaip saugiai pateikti asmeninę informaciją internete, kokios iškyla grėsmės naudojantis internetu. Buvo mokoma, kaip apsaugoti savo kompiuterius nuo kenksmingų programų poveikio, kokią asmeninę žodinę ir vaizdinę informaciją galima skelbti internete ir kokios ne, į ką būtina atkreipti dėmesį. Vėliau vaikai buvo pakviesti į virtualų pabėgimo kambarį – užduočių ruožą, skirtą pradinukams, „Internete žaisk saugiai“. Trečiokams reikėjo įveikti užduotis – teisingai atsakyti į klausimus, kad galėtų įveikti virusą ir jį išvyti iš kosminio laivo.

Vasario 9 dieną dalyvaudami projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ konkurse su pirmokais pasirinkome temą „Saugus elgesys internete“. Mokiniai sužinojo, kas yra internetas, kodėl svarbu saugoti ir niekam neatskleisti asmeninės ir privačios informacijos, kokios grėsmės gali iškilti neatsargiai elgiantis internete, kur prireikus kreiptis pagalbos. Savo žinias apie saugų internetą pirmokai pasitikrino įveikdami virtualaus pabėgimo kambario užduočių ruožą „Internete žaisk saugiai“.

Vasario 8 dieną Ramučių bibliotekoje su puikia koncertine programa „Kuriu vaikams“ apsilankė Kauno lopšelio-darželio „Gandriukas“ ugdytiniai su savo mokytojomis. Literatūrinio-muzikinio rytmečio metu buvo pristatyta šios ugdymo įstaigos pedagogių Jelenos Jakštienės ir Rasos Bareikienės knygelė „Lietuva – vaikų šalis“. Renginyje dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pradinukai. Svečiai deklamavo išmoktus eilėraščius ir atliko labai gražias daineles apie Lietuvą. Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Vasario 27 dieną priešmokyklinės klasės vaikučiai su mokytoja K. Klinkevičiene dalyvavo sensorinių užsiėmimų popietėje. Pasitelkę pagrindinius pojūčius – klausos, regėjimo ir lytėjimo, vaikai klausėsi juokingos ir pamokančios J. Donaldson knygelės „Grufas“ skaitymo, atliko smagias praktines užduotis. Sensoriniai skaitymai gerina vaiko emocinę būklę, skatina bendrauti su bendraamžiais, taip pat lavina vaizduotę ir sensorinį suvokimą.

Vasario 28 dieną Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai su mokytoja R. Zubkova dalyvavo garsinio skaitymo popietėje „Atėjome į Lietuvą ilgam...“ Dalyviai jautriai ir nuoširdžiai skaitė pasirinktus gimtosios kalbos puoselėtojo Maironio eilėraščius. Vasario 29 dieną garsinio skaitymo popietėje „Atėjome į Lietuvą ilgam“ dalyvavo tos pačios mokyklos trečiokai su mokytoja L. Bubliene. Dalyviai susipažino su rašytojo M. Valančiaus kūryba, patys skaitė įtaigia ir vaizdinga kalba parašytus apsakymus iš knygelės „Mikė Melagėlis“. Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms ir skaitymui skatinti.

Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė