Vasario veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Bibliotekoje Vilkijos gimnazijos vaikų dienos centro lankytojai susipažino su projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ paruošta metodine mokomąja medžiaga 1–4 klasių moksleiviams, sprendė užduotis, aptarė pateiktas situacijas. Taip pat vyko Saugesnio interneto dienų veiklos: vyresniųjų klasių moksleiviai nuotoliniu būdu jungėsi ir klausė pranešimo apie emocinę gerovę internete (Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro steigėja), apie saugų turinio dalijimąsi (P. Donec, Lietuvos policijos vyriausiasis tyrėjas). Atlikome užduotis virtualiame pabėgimo kambaryje pradinių klasių mokiniams „Internete žaisk saugiai“, kurį sukūrė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vaiva Steponaitienė Saugesnio interneto savaitei. Klausėme paskaitos transliaciją „Apie saugumą internete su nacionalinio kibernetinio saugumo centro ekspertu Justinu Knieža“.

Bibliotekoje pradėta eksponuoti Kauno rajono meno mokyklos moksleivės Gabijos Siliyanovos darbų paroda. Mokytojos Austėja Pužauskaitė ir Danutė Marija Selmistraitienė.

Lietuvių kalbos dienoms pažymėti ir skaitymui paskatinti Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuoti garsiniai skaitymai „Atėjome į Lietuvą ilgam...“ vyko bibliotekoje. Skaitėme Maironio kūrybos eiles iš knygelės „Pavasario balsai“. Bibliotekoje veikė parodėlė „Su gimimo diena, Lietuva“ Vasario 16-ajai paminėti.

Dailyraščio konkursui „Lietuvos metai“, skirtam K. Donelaičio 310-ioms metinėms ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti, išsiųsti septyni darbai.

Bibliotekoje vyko ir sensoriniai skaitymai su Vilkijos gimnazijos Vaikų dienos centro lankytojais. Skaitėme Giedrės Rakauskienės knygelę „Dramblys ir antis“. Taip pat kūrėme 3D pieštukais, žaidėme stalo žaidimus.