Vasario mėnuo Liučiūnų bibliotekoje

• Liučiūnų bibliotekoje apsigyveno vyko Pirštininių lėlių ir veido kaukių paroda „Mes gyvi“, darbų autorė Erika Laurinavičiūtė-Šuklinskienė. Pirmosios lėlytės yra pasiūtos iš medžiagos likučių ir rūbų.

• Vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 21-oji tarptautinė Saugesnio interneto diena! Liučiūnų bibliotekoje organizavome įvairias veiklas. Žiūrėjome dokumentinį filmą „TikTok, Boom“, išbandėme žaidimą, skirtą Saugesnio interneto savaitei. Už virtualų pabėgimo kambarį-užduočių ruožą „Internete žaisk saugiai“ dėkojame Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkei V. Steponaitienei. Tai buvo nuostabi patirtis ir puikus būdas ugdyti saugaus elgesio internete įgūdžius.

• Edukacija „Užgavėnių kaukę gaminuosi pats“ Liučiūnų bibliotekoje sukvietė „(Ne)Žiniuko“ klubo vaikus pasigaminti kaukę ir laukti linksmiausios metų šventės – Užgavėnių! Iš popierinių dėžių vaikai gamino spalvotas, nuotaikingas ir išraiškingas kaukes.

• Vasario 16-ąją minėjome Liučiūnų bibliotekoje bei Čekiškės socialinės globos ir priežiūros namuose. Edukacinis stalo žaidimas „Lietuva“ sujungė suaugusiuosius ir „(Ne)žiniuko“ klubo vaikus, suteikdamas jiems galimybę pažinti Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją. Per žaidimus dalyviai sužinojo svarbių faktų apie 1918 metų vasario 16 dieną, aktyviai bendravo ir bendradarbiavo. Renginys prisidėjo prie bendruomenės sąmoningumo ir sukūrė prisiminimų apie šią istorinę dieną.

• Vasario 22 d. Liučiūnų bibliotekoje viešėjo kraštietė, LSMU Kauno ligoninės Anesteziologijos II skyriaus gydytoja anesteziologė reanimatologė Ina Ogenskienė, kuri laisvalaikiu rašo knygas vaikams. Rašytojos knygelė „Koncertas turėklui“, kurią iliustravo Andrius Seselskas, laimėjo fondo „Švieskime vaikus“ premiją nacionaliniame vaikų literatūros konkurse, o šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje paskelbta pretendente tapti Metų knyga vaikams! I. Ogenskienės knygų veikėjai – daiktai, kurie naudojami kasdieniame gyvenime, bet visos istorijos alegoriškos, turi potekstę, todėl puikiai tinka ir suaugusiam skaitytojui. Liučiūnų bibliotekoje į susitikimą su rašytoja atvyko moterys, kurios jau turi anūkų ar net proanūkių. Ačiū rašytojai už šiltą bendravimą, įkvėpimą ir nuostabias knygas, padovanotas mūsų bibliotekai.

• „Mano mylimukai“ – tai Patricijos Ostromeckaitės kūrybinė paroda iš siūlų. Mergaitė, atvykusi atostogų pas senelius į kaimą, atsivežė savo kurtus darbelius ir jais dalijasi su Liučiūnų bibliotekos skaitytojais. Šie rankų darbai – mergytės išraiškos būdas, džiaugsmo šaltinis bei kūrybingumo įkvėpimas bendruomenei. Virtualioje parodoje galima pasidžiaugti Patricijos sukurtų mylimukų įvairove bei unikalumu.