Vasario mėnesio veiklos Užliedžių bibliotekoje

Vasario 5–9 d. – Saugesnio interneto savaitė, o vasario 6-oji – Saugesnio interneto diena, minima daugelyje pasaulio šalių jau 21-ą kartą. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“ Biblioteka taip pat prisijungė prie akcijos: moksleiviai išbandė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės Vaivos Steponaitienės sukurtą virtualų pabėgimo kambarį-užduočių ruožą „Internete žaisk saugiai“. Vaikai turėjo vieną po kitos atlikti užduotis, kad surastų virusą ir išvytų jį iš kosminio laivo. Kai kam pavyko iš karto, o kai kam teko paieškoti kelis kartus. Iš viso Saugesnio interneto savaitės veiklose Užliedžių bibliotekoje dalyvavo 50 moksleivių.

Vasario 8 d. paminėti artėjančios Lietuvai svarbios datos – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – atėjo Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 1C klasė. Mokiniai dalyvavo „Kahoot“ viktorinoje „Mano šalis – Lietuva“. Viktorinos tikslas – ugdyti pilietiškumą, plėsti vaikų žinias apie Lietuvą, sudaryti sąlygas jiems kūrybiškai veikti ir puoselėti meilę Tėvynei.

Vasario mėnesį biblioteka dalyvavo asociacijų „Langas į ateitį“ ir „Viešieji interneto prieigos taškai“ projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ skelbtame konkurse. Konkurso tikslas – stiprinti medijų raštingumą, ypač kritinį mąstymą. Bibliotekininkė vedė tris edukacijas: „Saugus elgesys internete“, „Saugok savo asmens duomenis“ ir „Atpažink dezinformaciją“, dalyvavo 27 moksleiviai.

Šiemet jau devintą kartą vyko Lietuvių kalbos dienos – tai laikotarpis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios. Šiemet didžiąja sostine buvo paskelbti Biržai, o mažąja – Vakarų Australijos Perto miestas. Lietuvių kalbos dienų tikslas išlieka tas pats – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Šioms dienoms paminėti vasario 21-ąją bibliotekoje vyko Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuoti gimtosios kalbos puoselėtojų S. Daukanto, M. Valančiaus, Maironio ir Vydūno garsiniai eilių skaitymai „Atėjome į Lietuvą ilgam...“, o vasario 27 d. – viktorina „Gramatikos šalyje“, kurioje dalyvavo Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro pirmokai.

Vasario 29 d. bibliotekoje svečiavosi Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro „Žiogelių“ studijos mažyliai. Jie dalyvavo sensoriniuose skaitymuose, daug dėmesio skyrėme jutimo pojūčiui.

Parengė Užliedžių padalinio vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė