Vandžiogalos bibliotekos veiklos vasario mėnesį

Vasario 2 d. dalyvaudami projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ konkurse, pasirinkome temą ,,Kaip atpažinti socialinę inžineriją“. Kartu su moksleiviais aiškinomės apie asmeninės informacijos saugos ir atsargumo internete svarbą, kaip išviliojama asmeninė informacija, kokių grėsmių kyla atskleidus tam tikrus duomenis nepažįstamiesiems.

Minėdami Saugesnio interneto savaitę, vasario 8 d. bibliotekoje lankėsi Vandžiogalos gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, lydimi mokytojos Virginijos Skukauskienės ir padėjėjos Vilmos Mingailienės. Šią savaitę stengiamasi paminėti taip, kad vaikai ją prisimintų ir suprastų, kur riba tarp saugaus ir nesaugaus interneto. Mažieji bibliotekos lankytojai susidomėję klausėsi pasakojimų „Zoologijos sodas internete“, vėliau diskutavome apie internete kylančius pavojus ir kaip nuo jų apsisaugoti.

Vasario 9 d. žaidėme virtualų žaidimą „Pabėgimo kambarys“. Moksleiviai turėjo teisingai atsakyti į klausimus, kad galėtų įveikti virusą ir jį išvyti iš kosminio laivo. Šias užduotis parengė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vaiva Steponaitienė.

Užgavėnės – viena seniausių Europos švenčių, kurios tikslas yra išvyti žiemą ir paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Ta proga vasario 9 d. bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Užgavėnių kaukių gamyba“, kurios tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Užgavėnių šventės papročiais. Aptarę papročius ir tradicijas, vaikai ėmėsi darbų. Visi žinojo, kad kaukės turi būti kuo baisesnės. Džiaugiamės, kad kuriant Užgavėnių kaukes pavyko sužadinti vaikų smalsumą, saviraišką, kūrybiškumą bei išradingumą.

Vandžiogalos biblioteka dalyvauja projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ konkurse. Šio projekto tikslas – stiprinti medijų raštingumą, ypač kritinį mąstymą. Vasario 13 d. bibliotekoje vyko užsiėmimas tema ,,Atpažink dezinformaciją“. Diskutuojant šia tema siekiama, kad moksleiviai kritiškai vertintų gautą informaciją, atsižvelgdami į šaltinių patikimumą, kontekstą, išraiškos formas, ją lygintų su kitų šaltinių informacija bei mokslo žiniomis.

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Norėdami paminėti šią svarbią datą, į Vandžiogalos biblioteką atskubėjo Vandžiogalos darželio ugdytiniai, lydimi mokytojos Zitos Žarnauskienės. Šiandien bibliotekoje netrūko tautiškumo simbolių kūrybinėse veiklose. Geltona, žalia ir raudona priminė tai, kas kiekvieno lietuvaičio širdžiai brangiausia.

Vandžiogalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė A. Montvydienė