Vaikų vasaros veiklos Karmėlavos bibliotekoje

Vaikų vasaros veiklos Karmėlavos bibliotekoje

Prabėgo jau paskutinė, trečioji, vaikų vasaros užimtumo savaitė bibliotekoje. Pirmadienį skyrėme sostinės Vilniaus gimtadieniui. Pažiūrėję filmuką „Vilniaus istorijos: Gedimino laiškai“ , mėginome patys plunksnakočiu ir tušu rašyti laiškus kunigaikščiui Gediminui ir juos užantspauduoti. Smagiai atsakinėjome į „Kahoot“ viktorinos klausimus apie Lietuvą. Garsiai skaitėme knygą „Nepatogi karūna“, kalbėjome apie knygos heroję, kuri nusiėmusi karūną suprato, kad kasdieniais gyvenimo malonumais galima džiaugtis ir būnant paprastu žmogumi, nebūtinai lyderiu. Surengtas smiginio varžybas laimėjo Mindaugas.

 

Antradienį iš karoliukų vėrėme apyrankes, iš plastilino lipdėme gyvūnų figūrėles ir naudodamiesi visais 5 žmogaus pojūčiais garsiai skaitėme knygą „Helenos Keler istorija“, kuri sukurta remiantis tikrais įvykiais. Pasakojimo herojė Helena buvo kurčia ir akla. Žaidimo forma vaikai patys patikrino, kaip veikia jų pojūčiai: ragavo, uostė, užsimerkę klausėsi garsų lauke, lietė daiktus.

 

Vieną dieną skyrėme pažinčiai su Lietuvos etnografiniais regionais. 2023-ieji paskelbti Aukštaitijos metais. Šia proga sukūrėme plakatą, kuriame atsispindi Aukštaitijai būdingi statiniai ir tautiniai rūbai. Prigaminome gausybę kūrybinių darbelių: ant popierinių lėkštučių iš plastilino ir krepinio popieriaus padarėme paveikslėlius, taip pat gaminome gėlių krepšelius. Kiekvieną dieną baigdavome smagiais žaidimais ir spręsdami galvosūkius iš knygos „Detektyvų istorijos“. Gerai padirbėję, penktadienį atlikę paskutines veiklas, sukritę į sėdmaišius ir valgydami ledus, žiūrėjome filmą „Slaptas augintinių gyvenimas“ ir.... atsisveikinome. Pasimatysime jau naujais mokslo metais!

 

 

 

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė