Tautosakos lobiai Ramučių bibliotekoje

Kovo 24 dieną į Ramučių biblioteką sugužėjo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pirmokai (mok. R. Zubkova, A. Chvainickienė). Lietuvių kalbos dienoms skirtoje edukacijoje „Iš tautosakos skrynelės“ vaikai sužinojo, kas yra tautosaka, kaip ji skirstoma. Pasirinkome išsamiau aptarti smulkiosios tautosakos žanrus: patarles ir priežodžius, mįsles, minkles, garsų pamėgdžiojimus, greitakalbes. Pirmokai atliko linksmą užduotį: pirmajai patarlės pusei surasti pabaigą. Pasiskirstę grupelėmis, jie dėliojo patarles ir pastebėjo, kad jose atskleidžiamos įvairios žmonių ydos – melas, tinginystė, veidmainiavimas, mokoma, ko nereikia daryti. Kai užduotis buvo atlikta, muzikos mokytojos padedami, vaikai žaidė žaidimus ir dainavo lietuvių liaudies daineles.

Smagiai, prasmingai pabuvome kartu, pasidalijome žiniomis ir puikia nuotaika. Dėkoju mokytojoms Reginai ir Aušrai už pagalbą, o mūsų šauniems pirmokams – už aktyvų dalyvavimą.

Parengė Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė