Tarptautinė vaikų knygos diena Šlienavos bibliotekoje

Pirmadienio rytą į biblioteką atskubėjo Šlienavos pagrindinės mokyklos pirmokai su mokytoja Vilma ir mokyklos bibliotekininke Jurgita. Kartu paminėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri sutampa su Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu. Su vaikais prisiminėme pačias garsiausias rašytojo pasakas. Šių metų kreipimąsi į vaikus rašė graikų rašytojas Vagelis Iliopoulos, o plakatą kūrė žinoma graikų iliustratorė Photini Stephanidi, dienos tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane“. Skaityti pasirinkome O. Lallemand ir E. Thuillier knygelę „Vilkas keičia spalvą“. Vaikai gerai praleido laiką, mokėsi reikšti jausmus, lavino vaizduotę, leidosi svajoti... Kiekvienas moksleivis pasirinko bibliotekininkės paruoštą kaukę ir pagal tekstą tapo žaliu, raudonu, rožiniu, mėlynu, oranžiniu, rudu ir povo plunksnų spalvų vilku. Bet... vilkui nepatiko jokia spalva, kuria jis persidažė. Ir pagaliau nusprendė, kad jis gražiausias toks, koks gimė. Todėl knygelė moko, kad reikia priimti save tokį, koks esi. Ačiū vaikams už apsilankymą bibliotekoje, gerą nuotaiką ir domėjimąsi knygelėmis, taip pat ačiū mokytojai Vilmai ir bibliotekininkei Jurgitai.

Parengė Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė  E. Grušienė