Šventinis gruodžio mėnesio šurmulys Domeikavos bibliotekoje

Šventinis gruodžio mėnesio šurmulys Domeikavos bibliotekoje

Gruodžio mėnuo buvo kupinas šventinio šurmulio, kūrybiškų susitikimų ir jaukių akimirkų. Bibliotekos erdvės prisipildė skaitytojų šypsenų, vaikų juoko ir bendruomenės susibūrimų, kviečiančių ne tik stabtelėti, pabūti kartu, bet ir dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose bei šventiniuose renginiuose. Metų pabaiga tapo gražiu įrodymu, kad biblioteka – tai ne tik knygos, bet ir gyvas, šiltas bendruomenės centras.
 
Laukdami nuostabiausios metų šventės surengėme džiugų susibūrimą su SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriaus auklėtiniais, vyko kūrybinė edukacija „Kalėdų ženklai“, gaminome eglutės puošmenas. Vaikai turėjo progą parodyti savo kūrybiškumą, pasidalinti švenčių laukimo džiaugsmu ir savo sukurtais žaislais pradžiuginti artimuosius ar draugus.
 
Puiki šventinė popietė, persmelkta baltų dvasios – ženklų, raštų, simbolių, tradicijų ir tikėjimo, papildyta M. K. Čiurlionio kūrybos nuotaikomis. Su nuostabia lektore, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus darbuotoja Nijole Jurkuviene pirmiausia leidomės į senovės baltų pasaulį. Pristatymo metu tyrinėjome baltų simbolius ir ženklus – jų prasmes, ryšį su gamta, senąja pasaulėjauta, žmogumi ir dieviškumu, mitologija ir metų rato ciklu. Buvo nepaprastai įdomu sužinoti, kaip šie ženklai lydėjo kasdienį gyvenimą ir meną. Kartu atradome senovės kultūros grožį bei simbolių kalbos magiją!
 
Svarbia renginio dalimi tapo M. K. Čiurlionio kūrybos pristatymas. Buvo eksponuojami kūriniai, kuriuos šia tema tapė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus meno studijos nariai (vadovauja Nijolė Jurkuvienė). Apie menininko kūrybą buvo pasakojama giliai, su vidine pajauta ir savitu žinojimu – tarsi žodžiai patys sektų paskui M. K. Čiurlionio kūrybos ritmą, padedantį dalyviams giliau suvokti vaizdų fragmentus. Šventinę nuotaiką dar labiau praturtino romansų skambesys – gitaros akordais ir šiltais balsais dalinosi Domeikavos bendruomenės nariai Vita ir Algirdas Kaminskai. Jų muzika sukūrė jaukią, gyvą atmosferą, pripildytą nuoširdumo, šviesos ir bendrystės ir švenčių laukimo. Šis susitikimas tapo ne tik proga pajusti ciklišką laiko tėkmę, bet ir gyvu įrodymu, kad kalba, menas, muzika ir buvimas kartu kuria šventę, kuri šildo ilgiau nei viena žiemos popietė.
 
Su kilnia misija apsilankėme lopšelyje-darželyje „Upė“ – pas „Plaštakėlių“ grupės ugdytinius. Čia įvykusi ypatinga gerumo akcija pripildė visą grupę šilumos, šypsenų ir nuoširdaus vaikų entuziazmo. Kartu su mažaisiais kalbėjome apie gerus darbus ir aptarėme, kaip galime pradžiuginti mus supančius žmones. Vaikų surašyti gerumo pažadai buvo tikra širdžių šventė.
 
Drauge su Domeikavos gimnazijos septintos klasės moksleiviais ir lietuvių kalbos mokytoja Edita Gudžiūniene analizavome, kaip literatūra ir menas papildo vienas kitą ir padeda žmogui augti. Kalbėjome apie fikcijos ir realybės santykį literatūros bei meno kūriniuose, jų galią sukurti emocinį poveikį bei sužadinti skirtingus jausmus. Pasitelkę fotomenininko E. Butkevičiaus fotografijų ciklą iš 1995 m. nepilnamečių kolonijos „Bespalvis dangus“ ir M. K. Čiurlionio meno kūrinius, kalbėjome apie tai, kaip menas ir žodis gali tapti savotišku kompasu žmogaus vidiniame pasaulyje, kaip žodžiai ir meninės formos padeda suprasti save, ugdo vaizduotę. Susitikimo pabaigoje dalinomės įžvalgomis ir refleksijomis.
 
Kalėdinės viešnagės metu ypatingą prasmę įgavo gerumo akcija, kuri palietė kiekvieno pirmoko širdį. Bibliotekos erdvėje buvo sukurta jauki ir šilta atmosfera, skatinanti vaikus susimąstyti apie gerus darbus, nuoširdumą ir rūpestį kitais. Mokiniai buvo pakviesti pagalvoti, ką gero jie galėtų padaryti artėjant šv. Kalėdoms. Parašyti pažadai buvo surinkti ir tapo gražia gerumo mozaika, primenančia, kad net maži, kasdieniai geri darbai gali turėti didelę reikšmę...
 
Kaip ir kiekvienais metais, buvome pakviesti į Kauno rajono Ramučių kultūros centro, Domeikavos laisvalaikio salės socialinių partnerių, susitikimą. Šiltai konstruktyviai aptarėme bendras veiklas ir iniciatyvas, tolimesnius bendradarbiavimo planus.
 
Šventinis rytmetis SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriuje buvo kupinas jaukumo, bendrystės ir šilumos. Prie arbatos puodelio dalijomės metų patirtimis, prisiminimais ir geromis emocijomis, pasidžiaugėme nuveiktais darbais, tarpusavio ryšiu, tai dar kartą priminė, kad tikroji stiprybė – bendrystė, pagarba ir nuoširdūs santykiai.
 
Nepaliko abejingų ir VŠĮ „Tapk laisvas“ narių kalėdinis renginys, kuriame savo programą pristatė patys dalyviai – šoko, vaidino ir savo kūrybiškomis idėjomis kūrė šventinę nuotaiką.
 
Didžiuodamiesi puikia skaitytojų bendruomene, su džiaugsmu šiuos metus užbaigėme kalėdine akcija, kurios metu dalinome knygas mūsų lankytojams. Ypatingą dėmesį skyrėme senjorams, siekdami skleisti skaitymo džiaugsmą ir dalintis meile literatūrai.
 
Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Aldona Zykutė