Susitikimai su knygų iliustratore I. Dagile rajono bibliotekose

Susitikimai su knygų iliustratore I. Dagile rajono bibliotekose

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyrius inicijavo ir visą rugsėjo mėnesį vykdo garsinių skaitymų bei parodų ciklą „Pažinkime šiandienos kūrėjus“. Šį kartą į svečius pasikvietėme dailininkę, vaikiškų knygų iliustratorę Ingą Dagilę. Bibliotekos skaitytojai puikiai ją pažįsta iš knygų „Geriausia diena“, „Protmūšis su Lietuvos valdovais“, „Pažink Lietuvos valdovus“, „Akmenėlis“, „Kas kaip miega“, „Drambliai ėjo į svečius“ ir t. t., kurioms dailininkė kūrė iliustracijas. Rugsėjo 11 d. Ramučių ir Karmėlavos bibliotekose vyko susitikimai su menininke. Juose dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai ir jų klasės vadovė R. Zubkova, Karmėlavos gimnazijos 2b klasės moksleiviai, klasės vadovė J.Zernovienė.

 

Dailininkė I. Dagilė garsiai skaitė knygą „Geriausia diena“ ir papasakojo vaikams, kaip kūrė šiai knygai iliustracijas. Viešnia su moksleiviais diskutavo, kokia yra geriausia diena ir kokie žmonės mus supa, ar pažįstame juos, kokie esame visi skirtingi ir kaip kartais pirmas įspūdis gali suklaidinti, o visai nereikšmingas vykis gali dieną paversti pačia geriausia. Pristačiusi knygelę, dailininkė pakvietė vaikus į kūrybines dirbtuvėles. Panaudodami įvairias medžiagų skiautes, spalvotą popierių, kartoną, vaikai kūrė portretus. Baigiantis susitikimui, iliustratorė Inga Dagilė padovanojo visiems vaikams po degtukų dėžutę, kurioje vaikai laikys savo geriausios dienos prisiminimus. O gal būtent šią dieną jie prisimins kaip pačią geriausią?

 

Ringaudų pradinės mokyklos 4 klasės mokiniai (mokytoja Z. Guogienė) su dailininke susitiko Ringaudų bibliotekoje. I. Dagilė yra knygos „Lietuvos valdovai“ iliustratorė. Ji pati pristatė šią knygą, įdomiai papasakojo Lietuvos valdovų biografijas, o vėliau pakvietė vaikus rašyti įsakymus, kaip tai darė valdovai, ir papuošti juos antspaudais.

 

Visą mėnesį dar vyks edukacijos ir sensoriniai skaitymai mūsų rajono viešosios bibliotekos padaliniuose. Mažieji skaitytojai daugiau sužinos apie knygų iliustracijas, kaip jos gimsta, ir susipažins su šaunia mūsų rajone gyvenančia bei kuriančia vaikiškų knygų iliustratore Inga Dagile.

 

LBD Kauno rajono viešosios bibliotekos skyriaus pirmininkė D. Jankauskienė