Spalio pabaiga Užliedžių bibliotekoje

Spalio 20 d. bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai. Dalyvavo Užliedžių m.d.c. 4a kl. mokiniai (mokytoja V. Nikontienė). Skaitymams pasirinkome V. V. Landsbergio knygą „Arklio Dominyko meilė“, nes ji yra privalomos literatūros sąrašuose. Knygoje pasakojama apie žaismingą balto arklio ir mėlynos rugiagėlės meilę. Tokių skaitymų pagrindinė idėja – visiems garsiai skaityti knygą, taip formuojasi vaikų skaitymo įpročiai. Kad skaitymas ir draugo klausymasis būtų įdomesnis, vaikai spalvino pagrindinius šios pasakos herojus.

Edukacija „Meninis taškavimas“ – tai unikali taškavimo technika akriliniais dažais ir kartu tarsi meditacija, kurioje dominuoja grožio ir pusiausvyros dėsniai. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ši technika skirta tik patiems kantriausiems ir mokantiems piešti, tačiau taip nėra: nebūtinas joks meninis išsilavinimas, tinka tiek mažiems, tiek dideliems. Ši technika žavi ir tuo, kad jai pakanka paprastų priemonių, tačiau ji atveria daug galimybių ir turi kažką, kas nepaaiškinamai užburia. Išvydus nutaškuotus paveikslus, susidaro įspūdis, kad žiūri ne į tapybos darbą, o į iškilią mozaiką. Spalio 26 d. šią techniką išbandė Užliedžių m.d.c. 4b kl. mokiniai (mokytoja Rasa Kaušpėdienė), edukaciją vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė.

Spalio 28 d. biblioteka sulaukė svečių iš Giraitės darželio. Atvyko 4–5 metų „Smalsučių“ grupė, auklėtojos Birutė Paužienė ir Daiva Kaminskienė. Pirmoje dalyje vaikučiai dalyvavo sensoriniuose „Zuikio Puikio“ skaitymuose: tapo „zuikiais“ ir lavino smulkiąją motoriką: dėjo smulkius daiktus į kišenę, plėšė lapus. Šių skaitymų metu taip pat buvo ugdomi regos ir klausos pojūčiai – klausomasi paukščių balsų, šuns lojimo. Vėliau mažieji lankytojai susipažino su biblioteka – vartė knygeles ir žaidė žaidimus.

Spalis – senjorų mėnuo. Todėl šį mėnesį garbaus amžiaus lankytojams buvo skiriama daugiau dėmesio. Bibliotekoje veikė jiems skirta paroda ir vyko kompiuterinio raštingumo mokymai.

Parengė Užliedžių vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė