Skaitymai „Auštant“ Vilkijos bibliotekoje

Prasidėjus Šiaurės šalių literatūros savaitei, ankstų pirmadienio rytą į biblioteką atskubėjo Vilkijos gimnazijos trečiokai kartu su mokytoja Daiva Jančiuviene.

Patogiai įsitaisę bibliotekos salytėje, vaikai klausėsi bibliotekininkės Jolantos pasakojimų apie gamtą. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie meilę ir pagarbą gamtai, taip pat kalbėjo apie pandeminį laikotarpį, kurio metu žmonės neteko galimybės keliauti į pamėgtas vietas. Bibliotekininkė mokiniams priminė, kad gamtoje reikia elgtis kultūringai, negalima mesti šiukšlių kur papuola. Žmogaus ryšys su gamta yra pagrindinės šių metų skaitymams atrinktų knygų temos.

Susipažinę su šių metų tema vaikai pristatė savo atsineštus piešinius, prie žvakių šviesos kartu susibūrę skaitė ištrauką iš knygos „Jei sutiktum lokį“, aut. M. Kivela, L. Bondestam, M. G. Serupas. Po skaitymų diskutavome apie šiaurėje gyvenančias meškas, kaip reikia elgtis su plėšriais gyvūnais. Kalbėjome ir apie skandinavų mitologines būtybes trolius.

Pasiskirstę į dvi komandas, mokiniai gavo edukacinę užduotį nupiešti kalnus ir trolius. Baigę piešti,  pristatė savo darbus. Buvo miela klausytis darbų pristatymų.

Susirinkusieji dėkojo už įdomų susitikimą, linkėdami geros dienos vieni kitiems atsisveikinome iki kito susitikimo bibliotekoje.

Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė