Šiaurės šalių literatūros savaitė Ramučių bibliotekoje

Šiaurės šalyse gimęs projektas kasmet lapkričio mėnesį suburia vaikus į knygos ir šviesos šventę. Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai tradicinė šventė, primenanti mums seną pasakojimų tradiciją, suteikianti progą vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti. Šią savaitę Ramučių bibliotekoje garsiniai skaitymai vyko tris rytmečius, juose dalyvavo 1, 2 ir 4 klasių moksleiviai su mokytojomis R. Zubkova, L. Bubliene ir V. Raščiuviene.

Pirmadienį Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus ketvirtokai aktyviai dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės atidaryme Ramučių bibliotekoje. Renginio metu paminėjome garsios švedų rašytojos Astridos Lindgren 115-ąsias gimimo metines. Smalsūs vaikai susipažino su svarbiausiais rašytojos biografijos faktais ir kai kurių knygų („Pepė Ilgakojinė“, „Emilis iš Lionebergos“) sukūrimo istorijomis. Skaitėme ištrauką iš nuostabios ir nepamirštamos A. Lindgren knygos ,„Mes Varnų saloje“. Įspūdžius mokiniai atskleidė kurdami iliustracijas knygai „Atostogos Varnų saloje“.
Antradienį bibliotekoje viešėjo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai. Vaikai klausėsi pasakojimo apie Šiaurės šalis, tradicijas, gamtos ypatumus. Moksleiviai susipažino su garsios suomių-švedų rašytojos T. Jansson kūrinių personažais – muminukais, klausėsi ištraukos iš rašytojos knygelės „Burtininko skrybėlė“ ir kūrė iliustracijas „Muminukai trolių Mumių slėnyje“.

Trečiadienį literatūriniame rytmetyje Ramučių bibliotekoje aktyviai dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pirmokai su mokytoja R. Zubkova. Vaikai susikaupę klausė nuotaikingos istorijos apie trolius Mumius – baltus, ramius, draugiškus padarėlius, gyvenančius Muminukų slėnyje. Po diskusijų ir atsakymų į klausimus vaikai gavo mokytojos užduotį: susiskirstę į keturias grupes, kūrė plakatus. Pirmokai karpė muminukus, klijavo, apipavidalino ir džiaugėsi atliktais darbais.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu bibliotekoje veikia leidinių paroda „Šiaurės šalių vaikų literatūros lobynas“.

Parengė Ramučių padalinio vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė