Šiaurės šalių literatūros savaitė Čekiškėje

Lapkričio 14–20 d. Šiaurės ir Baltijos šalyse vyksta tradiciniai Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. Pagrindinė šių metų skaitymams atrinktų knygų tema – žmogaus ryšys su gamta. Čekiškės bibliotekoje Šiaurės šalių literatūros savaitės garsiniuose skaitymuose „Auštant“ dalyvavo 1, 2 ir 4 klasės mokiniai, kurie skaitė ištraukas iš knygos „Jei sutiktum lokį“, aut. M. Kivela, L. Bondestam, M. G. Serup.

Taip jau sutapo, kad lapkričio 14 d. minimas ir švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren gimtadienis. Visą savaitę bibliotekoje vyko literatūrinės edukacijos „Astridos Lindgren kodas“, kuriose dalyvavo 5, 6, 7 ir 8 klasės. Mokiniai turėjo atsakyti į QR koduose užšifruotus rašytojos biografijos ir kūrybos klausimus. Astrida Lindgren iš viso parašė 34 knygas, kurių didžioji dauguma sulaukė nepaprasto pripažinimo. Šios rašytojos knygos yra labai skaitomos ir bibliotekoje.

Parengė vyr. bibliotekininkė I. Krasauskienė