„Šiaurės gamta Sutemų šaly“

Lapkričio 16 d. Neveronių bibliotekoje vyko kasmečių Šiaurės šalių literatūrinių garsinių skaitymų rytmetys.

Pagrindiniais dalyviais tapo Neveronių gimnazijos ikimokyklinė klasė ir juos atlydėjusios auklėtojos R. Tatlauskienė bei S. Vaidelienė. Vaikai išgirdo apie rekomenduojamą skaityti knygelę ,,Jei sutiktum lokį“, aptarėme įvairius variantus, kaip su juo susidraugauti, kad nekiltų pavojus, ir rimtai nusiteikę klausėmės Astridos Lindgren pasakos „Sutemų šaly“. Norėjome pajausti, kaip Šiaurės šalių vaikai gyvena užslinkus sutemoms, kaip jie įspūdingai moka kūrybingai leisti laiką net ir sirgdami, negalėdami vaikščioti.

Perskaitę kupiną fantazijų pasaką vaikai gavo dar vieną užduotį – apipavidalinti T. Jansson personažą Muminuką, pripiešti trūkstamas detales. Renginį baigėme skaidrių „Šiaurės šalių pasakų personažai“ peržiūra.

Parengė Neveronių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Gražina Grybienė