Sensoriniai skaitymai Vandžiogalos bibliotekoje

„Sensoriniai skaitymai“ – tai edukacinė programa vaikams, tarp jų ir turintiems autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų. Sensorinį skaitymą sudaro trys dalys – istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija.

Šiandieną sensoriniuose skaitymuose dalyvavo Vandžiogalos gimnazijos darželio ugdytiniai ir jų mokytoja Zita Žarnauskienė. Skaitėme Alisos Sagstrom knygą ,,Aukštai ar žemai“. Pirmiausia buvo pristatyta knyga ir vaikams išdalytos spalvotos kortelės. Skaitydami tekstą su vaikais išsiaiškinome, kad saulė yra aukštai, – vaikai kėlė geltoną kortelę. Kadangi žolė auga žemai, vaikai kėlė žalią kortelę. Taip pat vaikams reikėjo atidengti saulutę, kuri buvo pasislėpusi už debesėlių. Praktinės užduotys skatina vaikus sutelkti dėmesį, susikaupti, svarstyti, ugdoma edukacijos dalyvių kantrybė, lavinama smulkioji motorika, mokomasi laukti savo eilės.